Milan'da belirsizlik

Roma yenilgisine kızan Milan'ın sahibi ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, "Gelecek sezonki teknik direktörümüz belli değil" dedi

26.05.2009 - 13:16

Milan'ı gelecek sezon kimin çalıştıracağı konusundaki belirsizlik sürüyor. Yönetim, teknik direktör Carlo Ancelotti'nin görevde kalması için, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılma şartı getirmişti. Ancelotti bu amaca ulaştı. Ancak yönetim hala tatmin olmuş değil.

Roma karşısında alınan 3 -2'lik son yenilginin ardından, takım sahibi ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, 49 yaşındaki teknik adamı hedef alan açıklamalar yaptı. Berlusconi, "Milan, gelecek sezon takımı kimin yöneteceği konusunda kararını henüz vermedi. Ligin bitiminden sonra Ancelotti ile masaya oturup ortak bir karar alacağız" diye konuştu.

Ancelotti ise Chelsea kartını hala masada tutuyor. Yönetimin yeni kontrat teklif etmediği Ancelottı, Roma maçı öncesi yaptığı açıklamada, "Yüzde 100 Milan'da kalacağıma inanıyorum. Ancak her şeye açığım. Bana Chelsea'yi çalıştırmak ister misiniz diye soracak olursanız yanıtım evet olur" ifadelerini kullandı.

AC Milan'ın Ancelottı ile yollarını ayırması durumunda, takımın başına eski oyuncularından Marco van Basten, Frank Rijkaard ya da Leonardo'yu getirmesi bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...