Serie A ekiplerinden Milan, teknik direktör Leonardo'nun sezon sonunda görevini bırakmasının ardından yeni hedefini belirledi.

Milan'da geride bıraktığımız sezon büyük umutlarla göreve başlayan Leonardo hayal kırıklığı yarattı. Takım eline geçen liderlik şansını üst üste teperken, Milan sezonu Inter ve Roma'nın ardından 3. sırada bitirdi. Sık sık yönetim ve kulübün sahibi Silvio Berlusconi ile karşı karşıya gelen Leonardo, sezon sonunda görevini bıraktığını açıkladı.

Milano ekibi, yeni sezonda takımı emanet etmek üzere uzun süredir ilgilendiği Massimo Allegri için kulübü Cagliari'nin kapısını çaldı. Başkan yardımcısı Adriano Galliani de Allegri'yi takımın başına getirmek için Cagliari ile görüşmeler yaptıklarını doğruladı.

Galliani, Berlusconi'nin de Allegri ismine sıcak baktığını ifade etti. Deneyimli teknik adam, 2008-2009 sezonunda Jose Mourinho'nun önünde Serie A'nın en iyi teknik direktörü seçilmişti.

Milan Başkan Yardımcısı Galliani, dünya kupası sonrası İtalya Milli Takımı’nı bırakması beklenen Marcello Lippi ile anlaşma zemini aradıkları yolundaki haberleri ise kesin bir dille yalanladı.