Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde gerçekleştirdiği rekor denemesi sırasında fenalaştı.

Ercümen, Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılında şehitlere ithafen kendisine ait 91 metrelik dünya rekorunu, 100 metreye çıkarmak için Kaş ilçesi Hidayet Koyu'nda dalış gerçekleştirdi.

100 metreye inen ve çıkışa birkaç metre kala fenalaşan Ercümen, görevlilerce tekneye alındı.

Kendine gelen Ercümen'in tedbir amaçlı olarak hastaneye götürüldüğü ve sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. 

ŞAHİKA: DALIŞ HAYATIMDA İLK KEZ OLDU

Şahika Ercümen, sağlık kontrolü için götürüldüğü hastanede gazetecilerle buluştu.

Antrenmanlarda istediği derinliğe defalarca indiğini belirten Ercümen, "Rekoru her yıl 1 ya da 2 metre artırmak için antrenman yapıyorduk. Bu yıl Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı olduğu için şehitlerimize ithafen, 100 metre olmasını istedik. Antrenman sürecinde çok dalış yaptım fakat bugün çok büyük bir talihsizlik oldu. Hiç hesabımızda olmayan, dalış hayatımda derinlik branşlarında ilk kez başıma baygınlık geldi" dedi.

Normalden biraz fazla heyecanlı olduğunu söyleyen Ercümen, "Dalış sürem normalde olması gerekenin 20 saniye üzerindeydi. İnişte her şey normaldi, fakat çıkarken son 10-15 metrede bilinç kaybı yaşadım. Şu an tabii ki çok üzgünüm, beni destekleyen çok fazla insan var. Sağlığım yerinde, yaptığımız sporda olası bir şey. Çok uzun süre nefes tuttuğumuz için baygınlık yaşanabiliyor. Gayet sağlıklıyım en kısa zamanda da ülkemize yeni rekorlar kazandırmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Şahika Ercümen, rekor denemesi için iki gün süresi olduğunu hatırlatarak, yeni denemeyi yapıp yapmayacağına henüz karar vermediğini açıkladı.

ŞAHİKA SUDAN BÖYLE ÇIKARILDI....