NTV

Milli heyecan Star’da

Spor
Milli heyecan Star’da

A Milli Takımımızın, 12 Ekim Cuma akşamı İstanbul'da Romanya ve 16 Ekim'de Budapeşte'de Macaristan ile oynayacağı FIFA 2014 Dünya Kupası Grup Eleme Maçları canlı yayınla Star’da ekrana gelecek.

Romanya maçı Cuma 20:30’da Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda, deplasmandaki Macaristan maçı ise 16 Ekim Salı günü 21:30’da Ferenc Puskas stadyumunda oynanacak.

Romanya karşılaşmasını İngiltere Futbol Federasyonu'ndan Howard Webb yönetecek. Macaristan maçında ise İtalya Futbol Federasyonu'ndan Daniele Orsato düdük çalacak.

Bu iki karşılaşma grubu şekillendirecek. Hedefi grup liderliği olarak belirleyen Teknik Direktör Abdullah Avcı, iki maçtan 6 puan bekliyor. Türkiye’nin 3 puanla 4. sırada yer aldığı grubtaki iki maçını da kazanan ilk rakip Romanya, 6 puanla lider, Macaristan ise 3 puanla Türkiye’nin bir sıra üzerinde 3. durumda...

89 yıllık tarihinde A Milli Takımımız, Romanya ile 24. kez karşılaşacak. 2014 FIFA Dünya Kupası grup elemelerindeki üçüncü maçımız olan Romanya müsabakası, aynı zamanda 2012 yılında kendi sahamızda yapacağımız son resmi karşılaşma olacak.

12 Ekim Cuma akşamı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda ağırlayacağımız Romanya ile 26 Ekim 1923'te tarihimizdeki ilk milli maçımızı yaptık. Bugüne kadar en çok maç yaptığımız takım unvanını taşıyor.

Türkiye–Romanya :12 Ekim Cuma/20.30 /Canlı
Macaristan-Türkiye: 16 Ekim Salı /21:30 / Canlı