İlişkili Haberler

Hollanda-Türkiye 'nin 28 Mart Cumartesi günü oynayacağı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçına dair meydana gelen naklen yayın krizi çözüldü.

Milli Maç yayınları konusunda basına yansıyan haberler ve bunun yaratmış olduğu gündeme istinaden açıklama yapma gereği duyan Saran Holding şu yazılı açıklama ile gelinen son noktayı bildirdi: 

"Kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz ki; UEFA tarafından Milli Maç yayınları konusunda yetkilendirilmiş tek kuruluş olarak, konuyla ilgili UEFA'nın ilgili birimleri ile gerekli temaslar tarafımızdan kurulmuş olup, Hollanda - Türkiye ve Lüxemburg - Türkiye maçlarının yayını ile ilgili çıkabilecek herhangi bir sorunu engellemek adına gerekli bütün teminatlar kuruluşumuz tarafından UEFA'ya verilmiştir.

Bu haftaki milli maç yayınlarının hemen sonrasında ise, resmi yayıncı kuruluş ile masaya oturarak, ülke spor gündeminde önemli bir yer kaplayan bu konuyla ilgili, ortak ve kalıcı bir çözüm üretebileceğimizi ümit ediyoruz."

BURAK: HOLLANDA'YI YENERSEK GRUPTAN ÇIKARIZ
Galatasaray ve Milli Takım'ın gol silahı Burak Yılmaz, Hollanda maçı öncesi iddialı konuştu ve "Hollanda'yı yenersek gruptan çıkarız" dedi.

Robben ve Van Persie'nin yokluğunda Galatasaray'dan takım arkadaşı Wesley Sneijder'in Hollanda'nın en büyük kozu olacağını kaydeden golcü oyuncu, "Sneijder'in kazanmak istiyoruz" sözleriyle ilgili de, "Takım içinde çok iyi arkadaşız, ama saha içinde arkadaş, ana baba yok. Sahada kazanmak için her şeyi yapacağız" diyerek iddialı konuştu.