Milli Takım için Şenol Güneş zirvesi (Demirören'le görüşme)

Şenol Güneş, A Milli Futbol Takım teknik direktörlüğü için TFF Başkanı Yıldırım Demirören ile biraraya geldi.

ntv.com.tr 31.07.2017 - 16:51

şenol güneş.jpg

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in görevinden alınmasının ardından gözlerin çevrildiği A Milli Takım teknik direktörlüğü için TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile biraraya geldi. İlk olarak Güneş'e, Dünya Kupası elemelerinde oynanacak 4 maç için teklif götürüldü. Anlaşma sağlanırsa, Güneş, bu süre içerisinde hem Beşiktaş'ı hem de Milli Takımı çalıştıracak.

TFF'nin, sezon sonunda Şenol Güneş 4 yıllık sözleşme teklif etmesi bekleniyor. Tecrübeli teknik adamın teklifi kabul etmesi durumunda Güneş ile Beşiktaş'ın yolları ayrılacak.

RIDVAN DİLMEN: 4 MAÇLIK ANLAŞMA ÖNE ÇIKIYOR AMA EN AZ 3 YILLIK ANLAŞMAYA GİDİLİR

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Milli Takım'daki son gelişmeleri değerlendirdi. Dilmen, "Şenol Güneş'in sezon sonunda tamemen Milli Takıma geleceğini düşünüyorum. Kamuoyunun gazını almak için belki de 4 maçlık anlaşma öne çıkıyor. En az 3 yıllık anlaşmaya gidilir" yorumunu yaptı.

İŞTE O DÖRT MAÇ

2018 Dünya Kupası elemelerinde I Grubu'nda bulunan milli takımımız 11 puanla 3. sırada yer alıyor. Anlaşma sağlanması halinde Şenol Güneş'in Mili Takım'ın başında çıkcağı 4 karşılaşma şunlar: 

02.09.2017 Ukrayna-Türkiye

05.09.2017 Türkiye-Hırvatistan

06.10.2017 Türkiye-İzlanda

09.10.2017 Finlandiya-Türkiye

Grupta son durum
Grupta son durum

Şneol Güneş'in Milli Takım maçlarının öncesinde ve sonrarasında Beşiktaş'ın başında çıkacağı karşılaşmalar ise şunlar:

3. Hafta Beşiktaş-Bursaspor (25 Ağustos)
4. Hafta Kardemir Karabükspor-Beşiktaş
7. Hafta Beşiktaş-Trabzonspor
8. Hafta Gençlebirliği-Beşiktaş

TFF TALİMATINDA TEKNİK ADAMLARIN STATÜSÜ

TFF'nin "Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı"nda yer alan 14. maddesinde, "TFF acil ve gerekli gördüğü hallerde seçtiği teknik adamı, kulübü ile ilişkisi devam etmek kaydı ile Milli Takımlarda belli bir süre için görevlendirmeye yetkilidir" deniliyor.

Sayfa Yükleniyor...