Milli Takım son maçında Finlandiya karşısında (Maç saat kaçta, hangi kanalda?)

A Milli Futbol Takımı, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'ndaki 10. ve son maçında bugün deplasmanda Finlandiya ile karşılaşacak. Bu karşılaşma sadece prestij değil UEFA Milli Takımlar sıralaması açısından da büyük önemi var.

türkiye milli takım.png

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'nda Türkiye ile Finlandiya karşı karşıya gelecek. 

Finlandiya'nın Turku kentindeki Veritas Stadı'nda oynanacak mücadele bugün saat 21.45'te başlayacak ve TV8'den canlı yayınlanacak.

Mücadelede, Fransa Futbol Federasyonundan hakem Benoit Bastien düdük çalacak. Bastien'in yardımcılıklarını Hicham Zakrani ve Frederic Haquette yapacak. Maçın dördüncü hakemi ise Amaury Delerue olacak.

Eskişehir'de, İzlanda'ya 3-0 mağlup olarak Dünya Kupası'na katılma şansını kaybeden Türkiye, Finlandiya ile grup maçlarını tamamlayacak.

Gruptaki diğer maçlarda ise bugün TSİ 21.45'te Ukrayna-Hırvatistan ve İzlanda-Kosova karşılaşmaları oynanacak.

MUHTEMEL 11

FİNLANDİYA(4-2-3-1)

Hradecky - Granlund, Arajuuri, Ojala, Moisander - Sparv, Schuller - Hamalainen, Skrabb, Hetemaj - Pohjanpalo.

İLK 11

TÜRKİYE (4-2-3-1)

Volkan Babacan, Ozan, Ömer, Çağlar, İsmail, Okay, Selçuk (K), Yusuf, Oğuzhan Hakan, Cenk

EYVAH; ÜÇÜNCÜ TORBA!

Bu geceki maçın prestij dışında UEFA Milli Takımlar sıralaması açısından da büyük önemi var. Ve bu sıralama yeni başlayacak Nations League'de takımların hangi kategoride yer alacağını belirlemekle kalmayacak EURO-2020 elemelerine hangi torbadan girileceği de bu sıralamayla ortaya çıkacak.

Türkiye, dünkü maçların ardından sıralamada 25'inci sırada ama Finlandiya maçını kaybetse de maçlarını bitiren Romanya'yı geçerek 24'üncü sıraya çıkacak. Romanya 26.057 puanla eleme maçlarını bitirdi. Türkiye yenilirse 26.117 puana ulaşacak. Beraberlikte puanımız 26.537, kazanırsak 27.357 olacak. Bunlar 0-0 ve 1-0'a göre hesaplanan puanlar. Atılacak ve yenecek goller puanlarda küçük oynamalara yol açıyor.

Elemelerde dün gece oynanan maçlar sonrası İskoçya, Romanya, Karadağ ve Slovenya, Türkiye'yi geçme şanslarını kaybetti. Ancak Macaristan Salı günü oynanacak maçın sonucuna göre Türkiye'yi sıralamada geride bırakabilir. Macarlar, konuk edecekleri Faroe'yi yenerlerse 26.486 puana ulaşıyor ve Finlandiya'ya yenilmemiz halinde 24'üncü sırayı alıyor. Türkiye Finlandiya'dan puanla dönerse Macaristan'a da geçilmemeyi garantiliyor.

UEFA Milli Takımlar Sıralaması'nda 13-24 arasındaki ülkeler Nations League'de B Ligi'ne girecek. Bu takımlar EURO-2020 kurasında da ikinci torbada yer alacak. Türkiye Finlandiya'da kaybeder, Macaristan'da Faroe'yi yenerse 24'üncü sıra Finlandiya'nın olacak ve Türkiye Nations Leage'de C Ligi'ne inecek. EURO-2020 kurasında ikinci torbaya geri dönmek için de C Ligi'nde grubunu lider bitirmesi gerekecek.

Sayfa Yükleniyor...