A Milli Takımı'nın Macaristan maçı öncesinde sakatlıkları bulunan ve Romanya maçında oynayan Mehmet Topal ile Romanya karşısında yine sakatlıkları nedeniyle kadroda bulunmayan Burak Yılmaz ve Selçuk İnan da kadrodan çıkarıldı.

Mehmet Topal, dün akşamki Romanya maçında aldığı darbe sonucu sağ alt baldır adalesindeki kanama bulguları; Selçuk İnan, sol uyluk arka kas grubundaki ödemin devam etmesi; Burak Yılmaz ise, sol kalça arka kas grubundaki ödem bulgularının sürmesi nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

Ayrıca; MR'ı çekilen Arda Turan'ın sağ ayak bileğinde kemik ödemi ve dış yan bağda gerilme tespit edildi. Yine MR çektiren Gökhan Gönül'de sağ uyluk ön adalede gerilmeye bağlı ödem belirlendi. Her iki futbolcunun da tedavisi Milli Takım kampında sürüyor.

Sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarılan bu 3 isim yerine, 2 takviye oyuncu kadroya çağırıldı. Edinilen bilgiye göre Serdar Kurtuluş ve Jem Paul Karacan milli takıma dahil edildi.

Gaziantepspor forması giyen Serdar Kurtuluş şimdiye kadar 4 kez A Milli Takım forması giydi. Futbol yaşantısını İngiltere'de Premier Lig takımlarından Reading FC'de sürdüren Jem Paul Karacan ise ilk kez A Milli Takım'a çağrıldı.