"Milli takıma gideriz, sıkıntı yok"

Beşiktaşlı Caner Erkin, NTV Spor'la yaptığı özel röportajda euro 2016 sırasında yaşananlara da değindi. Konuyla ilgili ne oyuncuların ne de hocanın bir açıklama yaptığını söyleyen Caner Erkin, "Alıp almama kararı Fatih Terim'in.. Spekülasyonlar yapılıyor. Herkes kafasına göre bir şeyler üretiyor. İnsanlar demek ki öyle eğleniyor. Milli takıma çağrıldığımızda yine gideriz, sıkıntı yok" diye konuştu.

Ntvspor 08.09.2016 - 10:38

caner erkin fatih terim.jpg

2016 Avrupa Şampiyonası sırasında yaşananlar ve Pazartesi günü oynanan Hırvatistan maçı kadrosuna çağrılmamalarını da değerlendiren Caner Erkin, "Bu, Fatih Hoca'nın kararı. Buna saygı duymak lazım. Orası Milli Takım. Milli duygular. Bunun önüne hiçbir kulüp takımı da hiç kimse de geçemez. Bizi çağırdıklarında yine her zaman emek verdiğimiz gibi emek veririz. Fatih Hoca'nın kararı bu. Sonuçta Milli Takımı o kuruyor, o seçiyor. Saygı duymak lazım. Belki bu seferlik böyle bir şey düşünmüş olabilir. Ya da böyle devam etmek istiyor. Bunun kararını yine o verecek. Saygı duymak lazım. Biz, her zaman Milli Takım formasını giymek, senelerce terletmek isteyen futbolcularız. Biliyorum, diğer arkadaşlarım da öyle düşünüyorlardır. Görev verildiğinde Milli Takıma gitmeye devam edeceğiz. Sıkıntımız yok" dedi. 

"TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONASI'NA KİM GÖTÜRDÜ?"

Avrupa Şampiyonası sırasında bir çok haber ve yorum yapıldı. Futbolcular olarak çok fazla konuşmadınız? Orada ne oldu?" sorusu üzerine Caner Erkin, "Aslında çok spekülasyonlar yapıldı. Sonuçta bu Milli Takım. Kimse Milli Takımın kaybetmesini istemez. Öyle bir şey söz konusu değil. Ne prim konusu geçer ne o ne bu geçer. Bunlar gerçekten çirkince atılmış laflar. Milli Takım ailedir. Bu Milli Takım dışına çıkmamalı. Belki bazı şeyler çıkmıştır. Doğrudur yanlıştır. Bizim ülkemizde bunlar çok speküle ediliyor. Onlara bir şey demeyeceğim. Onlara cevap da vermeyeceğim. Tabii ki sonuçta baktığımızda İspanya'yı tarihimizde kaç kere yenmişiz? Hiç... Çıkıp ne bekliyorlar? Tabii ki; İspanya'yı da yenebiliriz. Her takım her takımı yenebilir. Futbol öyle bir hale geldi ki... Milli maçlara gittik gördük. Faroe Adaları bile tarihinde belki beraberliği yok. Dün beraberlik aldı. (Pazartesi günü oynanan Macaristan maçını kastediyor) Enterasan sonuçlar alınıyor. Avrupa Şampiyonası'nda bir maç kötü oynadık diye... Takımı Avrupa Şampiyonası'na kim götürdü? Bu oyuncular, o hoca, o milli takım. Neden o zaman bir şey demediler? 3 maçtan sonra 1 puanımız vardı yanlış hatırlamıyorsam. Mucizeyle gittik. Hollanda'yı, dışarıda içeride, diğer takımları yendik. Yanlış hatırlamıyorsam ya 6'da 6 ya da 7'de 7 yaptık. Bir beraberliğimiz vardı. Bunu da biz başardık. Sonuçta iyi oynarken çok iyi, Avrupa Şampiyonası'na götürürken çok iyi, Avrupa Şampiyonası'nda bir maçta kötü oynadığımızda çok kötü. Herkes bir şeyler çıkarıyor. Bir şeyler çıkarmanıza gerek yok. Yapmanız gereken sahada kötü bir şey yaparsak bizi eleştirin. Tabii ki; milli duygular çok güçlü. Biz üzülmüyor muyuz zannediyorlar. Milli maç kaybettiğimizde biz de çok üzülüyoruz. Kulüp takımı değil ki; orada da insan kaybettiğinde de üzülüyor. Ancak milli duygularla çıkmak çok farklı. İnsanların artık bunları bırakıp sahada eleştirmeli." şeklinde yanıtladı.

"İNSANLAR DEMEK Kİ ÖYLE EĞLENİYOR"

Avrupa Şampiyonası sırasında yaşananlarla ilgili oyuncuların ve hocanın hiçbir açıklama yapmadığını kaydeden Caner Erkin, "Hiç bir açıklama yapılmadı. Hiçbir şey de ortada yok. İnsanlar ve basın açıklama yapıyor. Galatasaray açıklama yapıyor. Kimsenin bir açıklama yaptığı yok. Ne hocanın ne futbolcuların var. Herkes kendi kafasına göre ya da kendi bilip ya da kendi yalanlarına göre bir şeyler üretmeye çalışıyor. Türk milleti olarak bu konuda en üretkenlerden biriyiz. Onun için onlar üretmeye devam etsin. İnsanlar demek ki öyle eğleniyor" diye konuştu.

Manisasspor döneminde Hakan Balta, Arda Turan ve Selçuk İnan'la aynı takımda olduğu ve o günlerden bahsetmesi istenen Caner Erkin; "Çok güzel anılar onlar. Hepimizin ayrı takımlarda olması. Herkesin lakapları var. Manisaspor zamanında Arda, Selçuk ile aynı evde kaldık. Çok güzel duygular. Benim instagram'da paylaştığım fotoğraflar da var. Oturduğumuzda gerçekten aklımıza geliyor. Her şeyi konuşuyoruz. Anılar aklımıza geliyor. Milli takımda beraber oynuyoruz. Sonuçta futbolcu hep üst düzey devam etmiyor. Bazen düşüyor. Biz ondan sonra hep beraber olduk. Arda, Barcelona'da devam ediyor. Balta başka yerde. Selçuk başka yerde. Çok güzel duygular" dedi.

Kendisine takılan 'fişek' lakabının nedenini de açıklayan Caner Erkin, "Yerine göre çok hareketliyimdir. Hemen hemen her spor dalına, her etkinliğe uyan bir insanım. Ondan dolayı her yere gidebiliyor, çıkabiliyorum. Girişken de bir sporcuyum. Kanı hızlıyım. Diğerleri bana göre durgun olduğu için bana öyle diyorlardı" diye konuştu.

"ŞENOL GÜNEŞ ÇOK BABACAN BİR ADAM"

Son olarak Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i de değerlendiren Caner Erkin, "İlk geldiğimde 1 saate yakın bir görüşme yaptık. Çok babacan bir adam. Futbol dışındaki her şeyle de ilgileniyor. Bunu her hoca yapmaz. Türk veya Avrupalı olsun, bazı hocalar sadece oyuncularının durumuna sahada bakar. O da çok hoşuma gitti. Ailemle ilgili her şeyle ilgili oturup konuşabiliyorsunuz. Düzgünce muhabbet edebiliyorsunuz. Çok hoşuma gitti. Gerçekten şu anda hocayla çalışmaktan çok mutluyum. Duyduklarım gibiymiş. Farklı bir insan değilmiş. Gerçekten Şenol Hoca'ya teşekkür ederim. Herkesin dediği gibi bir adammış. Babacan tavırlarıyla mutlu etti beni" diye sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...