"Milli Takım'a prim" mahkemelik

Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan hayalkırıklığıyla dönen milli takım, oyuncular ve  teknik kadroya şampiyona öncesi ödendiği iddia edilen 500'er bin Euro'luk prim, yargıya taşındı. Federasyon, mahkemeye gönderdiği resmi yazıda, iddiaları reddederek "Prim ödeneceğine ilişkin karar almadık" dedi. Davada futbolcular ve teknik kadroya ödenen primlerin iadesi isteniyor.

NTV Haber 14.07.2016 - 21:22 | Son Güncelleme : 14.07.2016 - 21:28

"Milli Takım'a prim" mahkemelik

A Milli Futbol Takımı'na Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılım için ödendiği belirtilen prim, mahkemelik oldu.

EURO 2016 Şampiyonu Portekizli futbolcular 275 bin Euro prim alırken, milli takıma turnuvaya katılım primi olarak 500 bin Euro verildiği haberleri gündemdeydi.

Ankaralı Avukat Sedat Vural'ın suç duyurusu üzerine açılan davada, mahkeme Futbol Federasyonu'na böyle bir ödeme yapılıp yapılmadığını sordu.

Federasyon Avukatı Başak Akbaş imzası ile mahkemeye gönderilen resmi yazıda, Federasyon yönetim kurulunca futbolcular ve teknik kadroya 500'er bin Euro verilmesine ilişkin herhangi bir karar alınmadığı bildirildi.

Futbol Federasyonu'nun kamu kurumu statüsünde olduğunun belirtildiği dava dilekçesinde, futbol takımı teknik heyeti ve futbolculara ödenen primlere kamu kaynağı olduğu gerekçesiyle el konulması isteniyor.

Sayfa Yükleniyor...