"Milli Takım'ı bırakmayı düşündüm ama..."

İrlanda maçında Milli Takım'a galibiyeti getiren golü kaydeden Mehmet Topal, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Haberler - Ntvspor 23.03.2018 - 23:23

"Milli Takım'ı bırakmayı düşündüm ama..."

2016 Avrupa Şampiyonası'nın ardından Milli Takım'ı bırakmayı düşündüğünü ancak milli görev olduğu için kararından vazgeçtiğini söyleyen Mehmet Topal, bazı sert eleştirilerle ilgili de sitemde bulundu.

Mehmet Topal şunları söyledi:

"Fizik gücü üst düzey bir takıma karşı oynadık. 3-4 gündür çok iyi hazırlanıyoruz. Takım halinde iyi bir oyun ortaya koyduk, güzel bir galibiyet oldu. Arkadaşlarım iyi mücadele ettiler. Güzel bir galibiyet oldu. İnşallah böyle devam eder. Bu sezon zorlu geçiyor. Yorucu maçlardan sonra Milli Takım'da en üst seviyede oyun ortaya koymak zorundasınız. Takım gençleşiyor, biz de tecrübeli ağabeyleri olarak onlara yardım etmeye çalışıyoruz. Futbolun içinden gelen bazı ağabeylerimiz bizi üzecek yorumlar yapıyormuş. Önemli değil ama kırıcı olabiliyor. Burası Milli Takım. Buraya gelen herkes elinden geleni veriyor; biz burada oluruz olmayız önemli değil. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra Milli Takım'ı bırakmayı düşündüm ama iş milli görev olunca duygularınızın önüne geçiyor. Bizim burada oluş amacımız genç kardeşlerimize tecrübelerimizi aktarmak. Ağabey bildiklerimizin Avrupa Şampiyonası'nda yanımıza gelip destek oldukları gibi biz de genç kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bir şeyler söylerken, millet olarak sert olmaya başladık. Eleştiriler ve yorumlar ağır olmaya başladı. Sağduyulu olalım."

Sayfa Yükleniyor...