Selçuk’tan daha çalışkan Veli’den daha iyi pasör...

Güntekin Onay Beşiktaş'ın yeni transferi Tolgay Arslan'ı yazdı. Onay, Tolgay için "modern futbola çok uygun bir futbolcu" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 28.01.2015 - 09:59

Selçuk’tan daha çalışkan Veli’den daha iyi pasör...

Beşiktaş, Tolgay Arslan transferiyle çok isabetli bir nokta atışı yaptı. Son 3 sezondur Bundesliga’da Hamburg’da düzenli olarak forma giyen bir futbolcu. Orta sahanın ortasında oyunun iki yönünde gerektiği gibi oynayabilen, modern futbola uygun bir orta saha oyuncusu. Sağ ayağı iyi. Oyun vizyonu ve pas bilgisi son derece yeterli. Oyunun yönünü değiştirebiliyor. Önünde alan bulduğu zaman driplinglerle dikine gidebiliyor. Ayrıca sol ayağı da var. Çalışkan ve ikili mücadelelerden kaçmayan bir oyuncu. Almanya U20 ve U21 takımlarında forma giymiş olması da kalitesini kanıtlıyor. 

Beşiktaş, Hamburg'tan transfer ettiği Tolgay Arslan'la 3,5+1 yıllık sözleşme imzaladı. 

Beşiktaş, Hamburg'tan transfer ettiği Tolgay Arslan'la 3,5+1 yıllık sözleşme imzaladı. 

DEVRE ARASI KAMPTAYDI, HAZIR GELDİ
Beşiktaş’a ihtiyacı olan bölgede katkı sağlayacak, çok isabetli bir transfer. İngiliz medyasında Arsenal’ın Tolgay ile ilgilendiği haberleri de yazıldı.Beşiktaş bu transferi sadece 450 bin Euro ödeyerek bitirdi ki maliyet açısından da harika. 

Trabzon ile girilen transfer yarışı son derece doğal. Her transferde teklifler ve kararsızlıklar olacaktır. İki kulüp arasında yaşananlar bence çok abartılıyor. Ayrıca Tolgay Hamburg’un Dubai’deki kampına da katıldı ve İstanbul’a fit bir şekilde geldi. Ancak ilk etapta Biliç mecbur kalmadıkça Atiba-Veli ikilisini bozmayacaktır. 

Tolgay Arslan, Beşiktaş'ta 18 numaralı formayı giyeceğini söyledi. 

Tolgay Arslan, Beşiktaş'ta 18 numaralı formayı giyeceğini söyledi. 

BEŞİKTAŞ’IN AKILLI TRANFER HAMLESİ
Tolgay derinlemesine, savunma arkasına pas atabilen bir futbolcu. Şutu da var. Ancak gol sayısı düşük. 4-2-3-1’de savunmanın önündeki ikilide oynayabilecek bir futbolcu. Beşiktaş’ın son dönemlerdeki akılcı ve düşük maliyetli transfer hamlelerinden birini daha yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Oyuncuları kıyaslamayı veya birbirine benzetmeyi sevmem. Ancak ille de bir tanımlama yaparsak Veli kadar çalışkan olmasa bile ondan daha iyi bir pasör. Selçuk İnan kadar iyi bir pasör olmasa bile, ondan daha çalışkan...

Sayfa Yükleniyor...