Morais, pazartesi taburcu edilecek

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde beyin kanaması nedeniyle tedavisi süren Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais'in, pazartesi taburcu edileceği ve çarşamba günü de takımın başına geçebileceği bildirildi.

Anadolu Ajansı 12.02.2016 - 13:08

Morais, pazartesi taburcu edilecek

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Akyüz, teknik direktörün sağlık durumunun iyi olduğunu ve odasında yürümeye başladığını söyledi.

Morais'in herhangi bir yakınması olmadığını anlatan Akyüz, "Taburcu olma isteği fazla. Pazartesi gününe kadar tutup, gözlemleyip, en son tahlillerini de yapıp taburcu edeceğiz. Şu an bir problem gözükmüyor. Çarşamba gününden itibaren de takımının başında bir takım önerilerle olabileceğini anlattık. Bundan sonraki süreçte nasıl yaşaması gerektiğini, yaşam biçimini de tarifleyerek pazartesi taburcu edeceğiz" dedi.

Akyüz, Morais'in 15 gündür takımdan uzak olduğunu ve bir an önce çalışmaya başlamak istediğini aktararak, "Kendisi çok iyi olduğunu söylüyor ve bir an önce işinin başına dönmek istiyor. Pazartesi günü taburcu edeceğiz, çarşamba günü işinin başına dönmesine yardımcı olacağız" diye konuştu.

Prof. Dr. Akyüz, Morais'in tedavisine ilişkin şu bilgileri verdi:

"Anjiyografisinde herhangi bir problem çıkmadı. Bundan sonraki hayatında da bir problem olacağını zannetmiyorum. Diğer insanlara göre birtakım değişiklikler yaşaması gerekiyor. Ağır hareketler yapmayacak, takımın başında teknik direktör olarak bulunacak antrenör olarak değil. Bunları kendisine ayrıntılı olarak anlattık. Mümkün değil ama stresi de azaltması gerekiyor."

Sayfa Yükleniyor...