Moratti'den Mourinho'ya gözdağı

Inter Başkanı Massimo Moratti, Jose Mourinho ile biraraya geldiği görüşmenin perde arkasını anlattı. Mourinho'nun Real Madrid'e gitmeye karar verdiğini ifade eden Moratti, bununla birlikte Portekizli teknik adamın ayrılmasının kolay olmayacağını söyledi.

26.05.2010 - 16:03

Moratti'den Mourinho'ya gözdağı

Inter Başkanı Massimo Moratti'nin takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna taşıyan Jose Mourinho'yu ikna çabaları başarısız oldu.

Moratti, Mourinho'yla yaptığı görüşmenin perde arkası hakkında önemli bilgiler verdi. Portekizli teknik adamın Real Madrid'e gitmeyi kafasına koyduğunu ifade eden Moratti;

"Mourinho ile bu aşamadan sonra tüm ilişiğimiz kesildi. Ancak kendisinin Real Madrid'e gitmesi hiç de kolay olmayacak" ifadelerini kullandı.

Başarılı teknik adam ile 2012 yılına kadar sözleşmeleri olduğunu hatırlatan Moratti, Mourinho'nun sözleşmenin feshi için kendilerine 16 milyon Euro ödemesi gerektiğini vurguladı.

Inter başkanı, "kimse Mourinho'nun birkaç gün içinde Real Madrid ile sözleşme imzalamasını beklemesin. Daha tazminat görüşmelerine bile başlamadık" diye konuştu.

İtalyan basınına göre Moratti 16 milyon Euro’luk tazminattan vazgeçmek için Mourinho'nun yanında Maicon ve Beşiktaş'ın da ilgilendiği Quaresma'yı 35 milyon Euro karşılığında Real Madrid'e göndermek istiyor.

Bu konudaki soruları yanıtsız bırakan Moratti, bir yandan Real Madrid ile anlaşmaya çalışırken, diğer yandan yeni bir teknik direktör arayacaklarını belirtti.

Inter'in teknik direktör adayları arasında Catania'daki görevinden ani şekilde istifa eden Sinisa Mihajlovic, Rafal Benitez ve Roy Hodgson'ın adları geçiyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...