Mosley bırakmayacak

FIA Başkanı Mosley, aleyhindeki Formula 1 Takımlar Birliği'ne sert çıktı, "Siz istiyorsunuz diye bir yere gitmem"

23.06.2009 - 16:26

Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA ile Formula 1 Takımlar Birliği arasındaki kriz sürerken Max Mosley'nin de başkanlığı sorgulanıyor.

Ancak, FIA'nın 59 yaşındaki başkanı, tüm üyelerine  bir mektup yollayarak sert açıklamalarda bulundu. Mosley, mektubunda "Geçtiğimiz haftalarda yaşananlar net olarak ortaya koyuyor ki muhalif takımların hedeflerinden biri benim istifa etmem. Ancak FIA üyelerinin demokratik olarak seçtiği başkanıyla ilgili karar vermek yine FIA üyelerinin takdiridir. Asla ve asla üretici firmaların ve Formula 1 takımlarının kararına bağlı değildir." dedi.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği de FIA'nın yönetim biçiminin sürdürülemez olduğu yolunda bir açıklama yapmıştı. Geçtiğimiz yıl basında yer alan seks skandalıyla eleştirilerin hedefi olan Mosley geçen mayıs ayında güvenoyu alarak görevine devam etmişti. Mosley'nin görev süresi ise önümüzdeki Ekim ayında son bulacak.

Max Mosley, savunucusu olduğu 40 milyon sterlinlik bütçe sınırlaması kuralı ile Formula 1 takımlarını karşısına aldı. Williams ve Force India dışındaki 8 takımın temsil edildiği Takımlar Birliği geçtiğimiz Perşembe günü yeni bir şampiyona oluşturma yolundaki kararını açıklamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...