Mosley: Olup bitenler sadece fiyaka

FIA Başkanı Mosley, isyan eden F1 takımlarını ciddiye almıyor. "Merak etmeyin herkes yarışlara döner" dedi

20.06.2009 - 13:34

Mosley: Olup bitenler sadece fiyaka

Formula 1 takımlar birliği FOTA ile Uluslararası Otomobil Federasyonu FIA arasındaki tartışma kritik bir aşamaya geldi.

FIA, takımların bütçe sınırlaması kuralının gelecek sezon uygulanmaması talebine karşı direndi. Sadece sınırı 40 milyon sterlin'den 85 milyon sterlin'e çekmeyi kabul etti. Federasyon, Formula 1'deki ticari ilişkileri belirleyen Concorde Anlaşması'nın yenilenmesine de yanaşmadı. bunun üzerine Silverstone'da toplanan FOTA, yeni bir şampiyona oluşturmaktan başka çaresi kalmadığını açıkladı.

Ancak FIA Başkanı Max Mosley, Formula 1 Şampiyonası'nın, takımların öne sürdüğünün aksine bölünmeyeceği görüşünde. Mosley, "Böyle durumlarda hep uzlaşmaya varılır. Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda yarışmak zorundalar. Biz de onlardan yoksun bir şampiyona düzenlemekte tereddüt ederiz." dedi.

Federasyon Başkanı, "Ben bu işi başkaları kadar ciddiye almıyorum. Olup bitenler fiyakadan ibaret. Tüm bunlar 2010'un başıyla Mart ayı arasında durulur, herkes yarışlara geri döner" diye konuştu.

Mosley ayrıca bütçe sınırlaması konusunda ciddi bir tartışma yaşanmadığını, takımların iktidar ve para peşinde olduğunu öne sürdü. Ancak kendisinin takımların bunları ele geçirmesine izin vermeyeceğini söyledi. Britanyalı yönetici, takımların bir şahsa değil federasyona karşı çıktığını ama başarıya ulaşamayacaklarını iddia etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...