Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki Yüksek Divan Kurulu toplantısının sonunda, yönetim kurulu adına üyelerin gündeme getirdiği konulara yanıt veren Şekip Mosturoğlu, Beşiktaş derbisine değinerek, "Çok önemli bir maça çıkıyoruz. Taraftarımızın ve sizlerin desteğiyle, sporcularımızın çabasıyla Beşiktaş'ı yeneceğiz. İnşallah bu sezonu iki kupayla kapatarak sizlerin huzurunuza geleceğiz" dedi.
 
Mosturoğlu, son 12 yıllık süreçte spor yaptıkları branşların finallerinde hep Fenerbahçe'nin adının olduğunu kaydederek, "Rakipler değişiyor, ama Fenerbahçe adı hiç değişmiyor. Son olimpiyata giden kafilenin yüzde 40'ı bizden oluşmuştu. Başarıyla yönetilen bir amatör branşlar olduğundan bahsedebiliriz. Ancak iki faktörün devreye girmesi lazım. Bütçe büyüklüklerinin artırılması, sponsor ve devletin birtakım imkanlar yaratması gerekiyor" şeklinde konuştu.

Bu arada, kulüp başkan vekili Nihat Özdemir, Şile yolu üzerinde Sazakçeşme mesire yerinde Orman İdaresi'nden 26 yıllığına arazi kiraladıklarını, orman özelliğinin de elverdiği ölçüde çeşitli şekillerde değerlendireceklerini açıkladı.

ÖZBEK-MÜFTÜOĞLU GERGİNLİĞİ
Bundan iki önceki toplantıda yaptığı konuşmada, kulübün eğitim kurumları oluşturma hedefinden vazgeçmesi gerektiğini savunan Köksal Özbek, bu görüşleri nedeniyle kendisine yönelik eleştirilerde bulunan üye Suat Müftüoğlu'na tepki gösterdi.

Söz alan Müftüoğlu, bugüne kadar hiçbir arkadaşına hakaret etmediğini ve küstahlık yapmadığını ifade ederek, "Galatasaray Kulübü lisesini açıyor, üniversitesini açıyor söz yok. Fenerbahçe Kulübü şu ilkokulu, liseyi yapıyor alkışlıyoruz, ama bir kolej, bir üniversite yapmaya yeltendiği zaman buna karşı çıkıyoruz. Siz buna karşı mısınız? Karşı olabilir misiniz? Buna karşıysanız ben de size karşıyım. Her zaman eğitimin yanındayım" diye konuştu.
 
ALİ KOÇ'UN GÖRÜŞLERİ
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı ve Fenerbahçe Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Özbek'in konuşmasının ardından kürsüye çıkarak, eğitim kurumları faaliyetleri konusunda konuşma yaptı.

Kulüp eski yöneticisi Köksal Özbek'in eğitim faaliyetleriyle ilgili görüşlerine saygı duyduklarını belirten Koç, "Ancak yönetim kurulu olarak bu görüşlere katılmıyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün ülkemizin eğitim sektörüne yatırım yapmasından daha doğal bir şey olmadığını düşünüyoruz" dedi.
 
NOTLAR
-Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, bir üyenin kendilerine verdiği dilekçede, zaman zaman sakal bırakan futbolcuların yakışmadığını, buna engel olunması gerektiğini ifade ederken, Günay bu konuya karışılamayacağını, dünyada artık bunun bir moda olduğunu kaydetti.

-Divan kurulu üyesi Eli Niyego ise Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol Takımı oyuncuları için ifade edilen 'Sarı Melekler' sözünü, kendisinin 'Sarı Lacivert Melekler' olarak kullandığını belirtip sitem etti.

-Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ABD'de Boston'da düzenlenen kürek yarışlarında 5. olan 8 tek kürek takımı sporcularını tek tek tebrik etti. Sporculara başarı plaketi verildi.

-Bir üye yaptığı konuşmada Galatasaray Kulübü'nün Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde açtığı müzeyi hatırlatarak, Fenerbahçe Kulübü'nün de bu bölgede içinde Fenerium, müze ve cafe bulunan bir yer açması önerisinde bulunarak, "Fenerliler gurur duyar ve Galatasaraylıların yanında ezilmeyiz" dedi.

-Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri ve Faruk Ilgaz Tesisleri'nin sezonluk havuz giriş ücretleri onaylandı. Dereağzı tesislerine zam yapılmazken, Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki havuza giriş ücretine yüzde 6 oranında zam uygulandı.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısı sona erdi.