'Motivasyon takımı çıkışa geçirdi'

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Şadan Kalkavan, Christoph Daum'un kötü sonuçlara rağmen moralini bozmadan takımını iyi yönettiğini kaydetti.

27.04.2010 - 10:38

'Motivasyon takımı çıkışa geçirdi'

İSTANBUL - Fenerbahçe camiasının önemli isimleri, sarı-lacivertli ekibin Turkcell Süper Lig'de bitime 3 hafta kala liderlik koltuğuna oturmasında, yöneticilerin takımla sergilediği bütünlüğün etkili olduğunu düşünüyor.

Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi ve son kongrede başkan adayı olan Şadan Kalkavan, Can Bartu Tesisleri'nde sık sık futbolcularla bir araya gelen başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin, yaşanan krizi savuşturmasını bildiğini ifade etti.

Kalkavan, daha önceki röportajında, ''Her inişin bir çıkışı, her çıkışın bir inişi vardır. Zararın neresinden dönersen kardır. Teşhis doğru koyulursa çıkışa geçerler'' şeklindeki ifadelerinin hatırlatılması üzerine, ''Kötü gidişe yönetim olarak el koydular. Can Bartu Tesisleri'ne gidildi, orada futbolcularla konuşuldu ve motive edildi. Düşüşün muhakkak ki çıkışı olacaktı. Bunu futbolculara izah ettiler. Düşüşe geçtikten sonra akılları başına geldi. İyi bir çıkış yakaladılar'' şeklinde konuştu.

''DAUM, KÖTÜ GİDİŞTE TAKIMINI İYİ YÖNETTİ''
Fenerbahçe'nin iyi bir kadrosunun olduğunu hatırlatarak bu çıkışı beklediğini ifade eden Kalkavan, teknik direktör Christoph Daum'un, kötü sonuçlara rağmen moralini bozmadan takımını iyi yönettiğini kaydetti.

Bir soru üzerine Alman çalıştırıcıyı Fenerbahçe'de görev yaptığı diğer 3 sezona göre kıyaslayan Kalkavan, ''Daum bütün olumsuzluklara ve kötü gidişe rağmen yönetimin de arkasında durmasıyla moralini hiç bozmadı ve takımının başında durarak onları iyi motive etti. Başarılı oldu. Diğer sezonlarına göre düşündüğümde, eski heyecanını kaybettiğini, biraz daha kabuğuna çekildiğini görüyorum. Ancak kötü gidişte takımını iyi yönetti'' diye konuştu.

''ŞANSLAR YÜZDE 50''
Fenerbahçe'nin ligde bitime 3 hafta kala şampiyonluk yarışında Bursaspor'un önüne geçmesinin bir avantaj olduğunu ifade eden Kalkavan, şansların eşit olduğunu düşünüyor.

Bütün arzusunun Fenerbahçe'nin şampiyonluğu olduğunu anlatan sarı-lacivertli kulübün eski yöneticisi, ''Bir Fenerbahçe taraftarı olarak şampiyonluk istiyorum. Ancak şu anda şampiyonluk için kesin konuşamayız. Kalan 3 maçta Fenerbahçe'nin muhakkak kazanacağını düşünüyorum. Bursaspor 2 maç oynayacak. Ancak Fenerbahçe takılırsa şampiyon olur. Şampiyonluk şansının son maçlara kalması büyük bir heyecan yaratacak. İki takımın da şansı yüzde 50'' şeklinde ifadeler kullandı.

''GÜİZA İNGİLTERE'DE BAŞARILI OLUR''
Şadan Kalkavan, gol yollarında etkili olamayan Güiza'nın, İngiltere'de başarılı olabileceğini savundu.

İspanyol futbolcu konusundaki düşünceleri sorulan eski yönetici, Güiza için kötü futbolcu diyemeyeceğini belirterek, ''Ancak Fenerbahçe Futbol Takımına uyum sağlayamadı. Takım da ona uyum sağlayamadı. Bence Güiza İngiltere'de başarılı olur. Anelka da Fenerbahçe'ye geldi, ama beklenilen performansı sergileyemedi. İngiltere'ye gitti ve Chelsea'de yine yıldız oldu'' diye konuştu.

Alex'i de değerlendiren Kalkavan, Brezilyalı futbolcuyu geldiğinden bu yana çok beğendiğini ve futbol zekasına inandığını ifade ederek, ''Bir sezon daha Fenerbahçe'de rahatlıkla oynar'' dedi.

Fenerbahçeli eski yönetici, Ziraat Türkiye Kupası'nda Trabzonspor ile Şanlıurfa'da yapılacak finalde kupanın kazanılmasını da çok istediğini belirtirken, ''Uzun süredir kazanılamayan bir kupa, tabii ki bir stres yaratacaktır. Maçın Şanlıurfa'da oynanacak olması nedeniyle Fenerbahçe'yi dezavantajlı, Trabzonspor'u da avantajlı görüyorum'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...