İSTANBUL - MotoGP'de heyecan Katar ve Japonya'dan sonra İspanya'ya taşındı. Gittikleri her ülkede, yerel etkinliklere katılan sürücüler bu kez İspanya'da boğa güreşi arenasındaydı.

Geçtiğimiz yarış Japonya Grand Prix'sini kazanarak şampiyona liderliğine yükselen Jorge Lorenzo, kendi evinde yarışacak olmaktan memnun...

Lorenzo, “Kendi ülkemde, bildiğim pistte yarışacak olmak büyük keyif. Podyuma çıkma ihtimali çok güzel ve bizim de böyle bir şansımız var. Performansımızı artırmak için çok çalşıyoruz” dedi.

Jorge Lorenzo'nunu takım arkadaşı son şampiyon Valentino Rossi ise bu yarışın da en büyük favorisi olarak gösteriliyor. Yamaha sürücüsü Jerez'de daha önce 7 kez zafere ulaştı.

Rossi, “Testlerde gayet iyiydik. Bu pistte çok kazandım. Özellikle Sete ile büyük mücadalelelerimiz oldu. Burada ilk iki yarıştakinden daha iyi bir performans göstereceğimizi düşünüyorum. İlk iki yarıştan 40 puan aldım. Zirveye çok yakınım. Motosikletin de performansından memnunum” diye konuştu.

2006'da MotoGP'yi bıraktıktan sonra bu yıl yeniden parkurlara dönen Sete Gibernau, kendi seyircisi önünde yeniden yarışacak olmaktan dolayı sabırsız.

Gibernau ise, “MotoGP'ye geri dönerken, en çok yarışmak istediğim pistlerden biri burasıydı. Jerez'de pek çok anım var. Uzun zamandır beklediğim, ilginç bir mücadele olacak” ifadelerini kullandı.

MotoGP'de ilk iki yarış sonrası Yamaha sürücüsü Jorge Lorenzo, takım arkadaşı Vaneltino Rossi'nin 1 puan önünde lider durumda bulunuyor.

MotoGP sezonunun üçüncü yarışı İspanya Grand Prix'sini bugün saat 14.50'den itibaren NTV'den canlı olarak izleyebilirsiniz.