MotoGP NTV'de

MotoGP'de sezonun ilk yarışı olan Katar Grand Prix'si, Pazar gecesi 23.00'te NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

10.04.2009 - 14:09

MotoGP NTV'de

2009 MotoGP sezonu bu yıl birçok yenilikle başlıyor. Küresel ekonomik krizin olumsuz yönde etkilediği spor organizasyonlarından biri olan MotoGP'de bu yıl masrafları azaltmak için bir dizi önlem alındı. Göze çarpan ilk değişiklik cuma günkü serbest antrenman seanslarının ikiden bire indirilmesi ve diğer seansların kısaltılması oldu.

Sıralama turlarıysa motor ömrünü uzatmak için artık 60 yerine 45 dakika üzerinden yapılacak. Ayrıca takımlar sezonun son 8 yarışında yalnızca beş motor kullanma hakkına sahip olacak.

2009 sezonunun öne çıkan bir diğer önemli değişikliğiyse önümüzdeki üç yıl boyunca tek bir lastik  üreticisinin MotoGP'ye lastik sağlayacak olması. Michelin'ın sahneden çekilmesi üzerine artık Bridgestone Grand Prix pistlerinin tek hakimi olacak.

MotoGP'de sezon geçen yıl olduğu gibi yine gece yapılacak olan Katar Grand Prıx'siyle açılacak. Son 2 yıldır bu pistte kazanan Stoner, sezon öncesi yapılan testlerde en hızlı isim olarak dikkat çekti. Fakat sezona şampiyon unvanıyla başlayacak olan Rossi, 23 yaşındaki Avustralyalı sürücünün yine en büyük rakibi olacak.

Lance Armstrong'un üç yılı aşkın bir sürenin ardından bisiklete geri dönmesi gibi, sete Gibernau'nun MotoGP sahnesine dönmesi bu yılın en büyük ve önemli değişikliklerinden bir tanesi. Bir dönem Rossi'nın en büyük rakibi olarak göze çarpan İspanyol sürücü 2003 ve 2004 yıllarında dünya şampiyonasını Rossi'nın ardından ikinci sırada tamamlamıştı.

Kural değişiklikleri ve Gibernau gibi yeni isimlerin katıldığı 2009 MotoGP sezonu bu yıl yine NTV ekranlarında olacak. Katar Grand Prix'i pazar gecesi 23.00'ten itibaren NTV'den canlı olarak yayınlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...