MotoGP'de şampiyon Yamaha

MotoGP'de sezonun sondan 4. yarışı olan Portekiz Grand Prix'sini Jorge Lorenzo kazandı. İspanyol sürücü, yarışı 4. sırada bitiren şampiyona lideri Valentino Rossi ile arasındaki puan farkını da 18'e indirdi. Bu sezon 14 yarışın 10'unu kazanan Lorenzo ve Rossi'nin takımı Yamaha ise markalar şampiyonluğunu ilan etti.

Ntvspor 04.10.2009 - 17:22

MotoGP'de şampiyon Yamaha

Estoril pistinde yapılan MotoGP sezonunun 14. Grand Prix'sine İspanyol Jorge Lorenzo pol pozisyonunda başlarken, çok iyi start alan Dani Pedrosa ilk viraja lider girdi. İlk tur bitmeden liderliği yeniden ele geçiren Lorenzo yarış sonuna kadar ilk sırayı bırakmadı.

Son 3 yarışa hastalığı nedeniyle katılamayan Casey Stoner ise MotoGP'ye iyi bir geri dönüş yaptı. 3. sırada start alan, ama yarışın hemen başında 4. sıraya gerileyen Stoner, ilk önce Valentino Rossi'yi daha sonra da Dani Pedrosa'yı geride bırakarak Portekiz Grand Prix'sini 2. sırada tamamladı.

İyi başlayıp ilk virajı önde dönen Pedrosa yarışı 3. sırada tamamlarken, Estoril'de son 9 yarışta 5 birincilik elde eden ve bütün yarışlarda podyuma çıkan Valentino Rossi ise bu kez 4. sıraya razı oldu.

Portekiz'e en yakın rakibi Jorge Lorenzo'nun 30 puan önünde gelen Rossi sezonun bitmesine 3 yarış kala puan farkının 18'e inmesine engel olamadı.

Sürücüler klasmanında şampiyonluk mücadelesi veren Rossi ve Lorenzo'nun takımı Yamaha markalar klasmanında şampiyonluğunu ilan etti. Sezonun 15. Grand Prix'si 18 Ekim'de Avustralya'da koşulacak.

MotoGP'de 2010 sezonunun yarış takvimi, sürücüler ve takımlar klasmanı...

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...