Advocaat: Mourinho bir sihirbaz değil

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacakları Manchester United maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Haberler - Ntvspor 02.11.2016 - 16:06

Advocaat: Mourinho bir sihirbaz değil

Zorlu Manchester United maçı öncesi basının karşısına çıkan Dick Advocaat, İngiliz devi karşısında en az Feyenoord maçındaki kadar iyi oynamalarını gerektiğini söylerken rakibi Jose Mourinho hakkında da ilginç ifadeler kullandı.

"Biz sahaya her zaman kazanmak için çıkıyoruz” Advocaat, "Organizasyonumuzu belirleyip kendi oyunumuzu oynamaya çalışıyoruz. Manchester United harika bir takım, harika oyunculardan kurulu bir takımları var. İlk 30 dakikada oyunu kontrol etmeyi başardık ama iki penaltı ard arda geldi ve orada maç sona erdi. Yarın kendi sahamızda oynayacağız. Feyenoord maçında taraftarlarımızın bize ne kadar katkı sağlayabildiklerini gördük. Her zaman kazanmak için çıkıyorsunuz sahaya sonuçta." dedi.

"BU İŞLER ORADA DA ZOR"

Hollandalı çalıştırıcı, "0-0 giderken oyun tamamen motive bir takım olacak karşımızda. Ama bu bize bağlı. Manchester United gibi bir takım bile hala ideal kadroyu aramaya devam ediyor. Bu işler orada da zor. Jose Mourinho gibi bir teknik adam bile hala doğru yapıyı bulmaya çalışıyoruz. Bir gün olacak doğru yapıyı bulacaklar ama umarım bu yarın olmaz." şeklinde konuştu.

"HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI"

"Pazar günü oynadığımız rakibimizi tanıyorduk, biliyorduk. Üzerimize geleceklerini de biliyorduk. Bir yandan da Volkan da Lens de üzerlerine düşünleri yapmalı. Gollere katkıları da oldu. Ancak Manchester United karşısında herkes üzerine düşeni yapmalı. Herkes kendini geliştirmeli." dedi.

"MOURINHO BİR SİHİRBAZ DEĞİL..."

Rakibi Mourinho hakkında da konuşan Advocaat, "Mourinho çalıştığı her ülkede kendini ispatlamış biri. Sayısız kupası var ama o bir sihirbaz değil. Doğru 11'i bulma biraz zaman meselesi ve o da bunu biliyor. Ama eminim birinci sıra için oynayacaklardır. Ibrahimovic de gollerine başlayacaktır. Son maçta çok fazla pozisyona girdiler, pozisyona girmeseler tamam ama inanılmaz pozisyonlara girdiler." ifadelerini kullandı.

"ALPER VAR ROMAN VAR"

Orta saha için bir seçim yapmak zorunda olduklarının altını çizen deneyimli çalıştırıcı, "Alper var, Roman var. İsmail de seçeneklerimizden biri. Kendi sahamızda oynayacağız. Yapmamız gerekenler var, kendi sahamızda kendi oyunumuzu oynayarak iyi bir sonuç almaya çalışmalıyız." dedi.

"Feyenoord'a karşı sahada her şeyimizi verdik ama ondan sonra iyi oynamadığımız bir lig maçımız söz konusuydu. Yarın önemli bir maça çıkacağız ama ondan sonra 3 gün içinde başka önemli bir maça çıkacağız."

RVP AÇIKLAMASI

Robin van Persie'nin durumunun sorulması üzerine; "Yarın göreceğiz..." Taraftarımızın burada çıkaracağı ses çok farklı olacaktır. Bu onları etkileyecektir. Daha önce yapmışlardı. 40-45 bin taraftar bekleniyor. Kesinlikle onların olması bize katkı sağlayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...