Mourinho çok kızdı

Hafta sonu oynanan Inter-Roma maçının ardından Balotelli'nin kazandırdığı penaltı ile ilgili eleştiriler Inter Teknik Direktörü Jose Mourinho'yu sinirlendirdi.

03.03.2009 - 19:17

Mourinho çok kızdı

İtalya Ligi'nde hafta sonu oynanan ve 3-3 berabere biten Inter-Roma maçının ardından tartışmalar bitmiyor. Özellikle Inter'in Balotelli ile kazandığı penaltı, Romalı yöneticilerin ve Juventus Teknik Direktörü Claudio Ranieri'nin dilinden düşmüyor. Böyle olunca Inter'in konuşkanlığıyla ünlü hocası Mourinho'nun da yanıtının gecikmeyeceği tahmin ediliyordu zaten.

Mourinho, "Entelektüel dürüstlüğü severim ama entelektüel fahişelikten hoşlanmam. Son günlerde ciddi anlamda entelektüel bir yönlendirme vardı. Son iki gündür benim takımımda olmasını isteyeceğim birçok oyuncuya sahip Roma'nın sezonu sıfır kupayla kapatacağını konuşmadık. Yine sezonu sıfır kupayla kapatacak Milan'dan bahsetmedik. Ya da bu sezon hakem hatalarından çok fazla puan kazanan Juventus'tan konuşmadık" dedi.

Portekizli teknik adam, "Kimse o pozisyonun penaltı olmadığını söyleyemez. Sadece bir şüpheden bahsedebiliriz" diye sözlerini bitirdi.

MOURINHO'YA TEPKİ YAĞDI
Öte yandan, Mourinho'nun basın toplantısında hakem hatalarını, İtalyan meslektaşlarını ve medyayı eleştiri yağmuruna tutması, spor camiasında deprem etkisi yarattı.

FC Juventus, AC Roma ve AC Milan'ın kollandığını iddia eden, medyada FC Inter'in kollanıldığı gibi bir hava oluşturulmasını ise ''entellektüel fuhuş'' olarak niteleyen Mourinho'ya siyah-beyazlı ve de sarı-kırmızılı kulüp tepki gösterirken, AC Milan ise sessiz kalmayı yeğledi.

İtalyan spor basınında yer alan haberlerde ise İtalya Futbol Federasyonu'nun Morinho hakkında soruşturma açabileceği ileri sürüldü.

Mourinho'nun söylediği sözler, İtalya'daki spor gazetelerinde manşetten verildi. La Gazzetta dello Sport, FC İnter'in AS Roma'ya karşı oynadığı maçta Balotelli'ye verilen penaltının medyada tartışma konusu yapılmasının Mourinho tarafından, ''entellektüel fuhuş'' olarak nitelenmesinden hareketle, manşetinde, ''Fuhuş mu?'' diye sordu. Üst başlıkta ise, ''Mourinho konuştu. Herkese saldırdı. Federasyon kızgın'' denildi. Corriere dello Sport gazetesi ise Portekizli teknik adama duyulan tepkiyi bugünkü manşetinde, ''Mourinho kapa çeneni'' başlığıyla özetledi.

JUVENTUS VE ROMA SESSİZ KALMADI
FC Juventus, teknik direktör Claudio Ranieri'yi de eleştiren Mourinho'nun suçlamalarına resmi internet sayfasından yazılı bir açıklamayla yanıt verdi. FC Inter kulübünün, teknik direktörün beyanatındaki suçlamaları paylaşmadığını açıklamaya çağıran açıklamada, ''Juventus, İnter teknik direktörünün beyanatlarını hayret ve utançla karşılamıştır. İnter'in teknik direktörü bu beyanatlarıyla, sadece Juventus ve 14 milyon taraftarımıza değil, tüm İtalyan futboluna saygısızlık etmiştir'' ifadeleri yer aldı.

AC Roma kaptanı Francesco Totti ise Mourinho'nun saygısızlık yaptığını savunarak, ''Mourinho maskesini çıkardı. Gerçek kimliği ve ne düşündüğü ortaya çıktı. Maç sırasında dil çıkartarak taraftarlarımızı provoke eden Balotelli'yi oyundan çıkarmasını beklerdim. Ama o bunu bile görmezlikten geldi. Balotelli, kibirli ve terbiyesiz biri'' dedi.

Totti, AS Roma'nın Teknik Direktörü Luciano Spalletti hakkındaki ifadelere de tepki göstererek, ''Mourinho'ya Süper Kupa'yı penaltılarla aldığını, ayrıca Roma'yı İtalya kupasından İbrahimoviç'in kurallara uygun olmayan golü ve de bizim takımın penaltısının verilmemesi sayesinde kazandığını hatırlatmak isterim. Beni en çok rahatsız eden şey ise Mourinho'nun, Spalletti'ye saldırı niteliğindeki sözleri olmuştur. Halihazırda lider durumda olmasına rağmen Mourinho'nun bizden daha fazla sorunları söz konusudur. Spalletti'den öğrenmesi gereken çok şey var. Bizim teknik direktörümüz söyleşi için para almaz'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...