Mourinho: Fenerbahçe'de tecrübeli teknik adam ve kalite görüyorum

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, Fenerbahçe maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe'yi övdü. Sezona kötü başlamasına karşın Sarı Lacivertliler'in sezonu hakettiği yerde bitireceğini söyleyen Portekizli teknik adam, "Fenerbahçe'ye baktığımda tecrübeli bir teknik adam ve futbolcularında kalite görüyorum" dedi.

jose mourinho.jpg

Basın toplantısına Liverpool'a göndermede bulunarak başlayan Jose Mourinho, "Son maçta Liverpool ile berabere kaldık. Liverpool'a haksızlık yapmamak lazım. Muhteşem defans yaptılar. Bir forvet çıkarıp orta saha oyuncusuyla ilk defa oynadılar" dedi.

Sakatlığı nedeniyle bir süre takımdan ayrı kalan Henrik Mkhitaryan konusuna da değinen Portekizli teknik adam, "Mkhitaryan sakattı. Fenerbahçe maçında oynayıp oynayamayacağı teyit edemeyeceğim. Yakın zamanda iyileşeceğini umuyorum." ifadelerini kullandı.

"SON 5 MAÇTIR YENİLMİYORUZ"

Takımın son 5 maçta yenilmediğini vurgulayan Mourinho, şöyle devam etti, "Son 5 maçta 3 galibiyet 2 beraberliğimiz var. Kadromuzda sadece iyi oyuncular yok, aynı zamanda hepsi arkadaşlar. İyi bir arkadaşlık içinde oynuyorlar. Bu hafta çok zor bir maç trafiğimiz vardı. 3 maç oynadık. Pazartesi günü oynadık. Çarşamaba günü oynayacağız. Tekrar pazar günü oynayacağız. Başka maçlar da farklı oynuyor. Diğer rakiplerimizin zorluklarını, durumlarını biliyoruz. Her maçta farklı taktiğimiz oluyor. Fenerbahçe Pazar günü oynadı. Biz Pazartesi günü oynadık. Chelsea ile oynayacağız. Zor maç olacak. Ayrıca zor bir hafta."

Sezon başında takıma katılan Zlatan Ibrahimovic'in durumuyla ilgili soruyu da yanıtlayan Jose Mourinho, "Zlatan'dan gayet memnun ve mutluyum. Kendisiyle 5-6 yıl sonra tekrardan görüşmek, yine kendisini aynı azim ve kararlılıkta görmek çok iyi. Beni çok mutlu ediyor. Kendisi diğer arkadaşlarına da müthiş yardım ediyor. Diğer oyuncuların kendisinden çok iyi bir şekilde yararlanabileceklerini düşünüyorum." açıklamalarını yaptı.

"FENERBAHÇE'DE TECRÜBELİ TEKNİK ADAM VE KALİTE GÖRÜYORUM"

Fenerbahçe'nin sezona kötü başladığının hatırlatılması ve maçla ilgili düşünccelerinin sorulması üzerine de Portekizli teknik adam, "Fenerbahçe'nin sezon bittiği zaman olması gerektiği yerde olacağını düşünüyorum. Türkiye Ligi gittikçe iyiye giden bir lig. Kaliteli bir lig. İstanbul dışından bazı takımlar var, onlar yavaş yavaş başa oynuyorlar. Ben Fenerbahçe'de tecrübeli bir teknik adam ve futbolcularında kalite görüyorum. Fenerbahçe'nin güçlü bir takım olduğunu ve zor bir maç oynayacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kaptan Wayne Rooney'in Fenerbahçe maçında ilk 11'de başlayıp başlamayacağı şeklindeki soruya temkinli yanıt veren Mourinho, "Fenerbahçe veya sonraki maçlarda kimin başlayacağını söylemek istemiyorum. Daha önce küçük tüyolar veriyordum. Şimdi onu yapmak istemiyorum. Luke Shaw'ın oynayacağı kesin. Wayne pozitif ve psikolojik olarak bizimle olacak. İlk 11'de başlar mı yoksa yedek mi soyunur onu bilemiyorum" diye konuştu.

"KİMSE DOKUNULMAZ DEĞİL"

"Chelsea'deyken bazı oyuncuların dokunulmaz olduğunu söylemiştiniz, şimdi dokunulmaz oyuncunuz var mı?" sorusuna ise Jose Mourinho, "Bu 11 yıl önceydi. Açık ara en iyi takımdı. o zaman durum farklıydı. Şimdi farklı bir ligdeyiz. Şu anda dokunulmaz olduğunu söyleyeceğim bir oyuncu yok. Bizim için önemli olan taraftara olan saygı ve futbolcuların azmi" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...