Mourinho için 8 milyon Euro ödedi

Mourinho'yu takımın başına getiren Real Madrid Portekizli teknik adam için tam 8 milyon Euro tazminat ödedi.

Mourinho için 8 milyon Euro ödedi

İspanya'nın Real Madrid takımı, Portekizli teknik direktörü almak için İnter'e 8 milyon euro tazminat ödedi.

İspanyol basını, bugün Milano'ya giderek İnter başkanı Massimo Moratti ile görüşen Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez'in anlaşma sağladığını ileri sürdü. Mourinho'nun tazminatı olarak daha önceden 16 milyon euro isteyen Moratti'yi 8 milyon euroya ikna ettiği belirtilen Perez'in, kesin anlaşma sağlayarak Madrid'e geri döndüğü belirtildi.

Mourinho ile sezon başına 10 milyon eurodan 4 yıllık sözleşme imzalayacak olan Real Madrid'in Pazartesi günü Portekizli teknik adamı basına tanıtacağı bildirildi.

BÜYÜK GÜN PAZARTESİ
Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, pazartesi gününden itibaren yeni takımı Real Madrid'in başına geçecek. FC Inter tarafından yapılan resmi açıklamada, Milano'da siyah-mavili kulübün başkanı Massimo Moratti ile Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez
arasında yapılan görüşmede Mourinho konusunda anlaşma sağlandığı duyuruldu.

Edinilen bilgilere göre FC Inter'den erken ayrılma durumunda teknik direktör için öngörülmüş olan 16 milyon avro tutarındaki tazminat iki taksit halinde Real Madrid tarafından ödenecek.Mourinho'nun FC Inter ile normalde 2012'de sona eren sözleşmesi bugün
itibarıyla resmen feshedildi. Moratti, Portekizli teknik direktörle boşanma kararının duyurulmasının ardından yaptığı açıklamada, "Bizi bırakıp Real Madrid'in başına geçme kararı, ona olan güvenimi sarsmamıştır. Mourinho'ya kapılarımızı tümüyle kapatmıyoruz. İstediğinde kapıyı tekrar açarız" dedi. Moratti, "Bu boşanma, Mourinho ile aşkınızın sona ermesi anlamına mı geliyor?" sorusunu da, "Benim ona ilişkin kanaatimde değişiklik yok. Burada çok iyi ve de ciddi biçimde çalıştı ve pek çok zafer kazandı. Dolayısıyla ona takdir ve sempati duymaya devam ediyorum" diye yanıtladı. Portekizli çalıştırıcının FC Inter'den ayrılma nedeni konusuna ise Moratti, "Bu onun bilebileceği bir iş. Ama benim görebildiğim kadarıyla Inter'den ziyade İtalya'yı terk etmek istedi. Belki de saramadığı yaralar söz konusudur. Yeni maceralar arama merakı, Mourinho'nun karakterinde de var. Böylesine başarılı olan insanlara kapılar asla tamamen kapatılamaz. En fazla, gerektiğinde hemen açılmak üzere, yarı yarıya kapatılabilir" diye konuştu.Moratti, FC Inter ile Real Madrid arasındaki güvenin sarsılmadığına değinerek, önümüzdeki günlerde iki kulüp arasında oyuncuları ilgilendiren transfer görüşmeleri yapılabileceğini de kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...