Premier Lig'de düşüşün bir türlü önüne geçemeyen Chelsea, Leicester City'ye de deplasmanda 2-1 yenildi. Bu sezon 9. yenilgisini alan Maviler, böylece düşme hattına biraz daha yaklaştı. Maç sonunda menajer Jose Mourinho, oyuncularına öfkeliydi.

Hafta boyunca, Leicester'ın hücum organizasyonları üzerinde çalıştıklarını belirten Mourinho, "Bu maç için 4 gün çalıştım. Rakibin hücum organizasyonlarını inceledim. Nasıl gol atacaklarını biliyordum. Oyuncularıma 3 gündür gol yememek için neler yapmaları gerektiğini anlattım. Ancak üzerinde çalıştığımız pozisyonların 2'sinden gol yedik. Bunu kabul etmem mümkün değil. Tüm çalışmalarım boşa gitti" dedi ve kendisini ihanete uğramış gibi hissettiğini söyledi.

Takımı geçen sezon oyuncuların değil kendisinin şampiyon yaptığını savunan Mourinho, “Geçen sezon tamamında olağanüstü bir iş çıkardım. Oyunculara seviye atlattım. Birçoğu olduklarından çok daha iyi bir oyuncu gibi göründü. Tüm oyuncuları aynı torbaya koymak istemiyorum. Ancak bazı oyuncular kendilerini çıkardığım seviyede kalmakta zorlanıyor" ifadelerini kullandı.

Olumsuz sonuçlara karşın görevine devam etmek istediğini söyleyen Mourinho, "Şu anda düşme hattındayız. Ancak kümede kalma savaşı vermiyoruz. Takımın düzeleceğine inanıyorum. Görevime devam etmek istiyorum. Umarım Bay Abramovic ve yönetim kurulu da kalmamı istiyordur" yorumunu yaptı.

Mourinho, 30. dakikada sakatlanarak sahayı terkeden eden Hazard'a da üstü kapalı eleştiriler getirdi. Hazard’ın 10 saniye içinde oynayamayacağına karar verdiğini belirten Portekizli menajer, "Demek ki sakatlığı ciddi olmalı" ifadesini kullandı.

Chelsea, son 2 sezonda aldığı toplam yenilgiyi, ligin ilk 16 haftasında tatmış durumda. Takım son olarak 1978-79 sezonuna bu kadar kötü başlamış ve küme düşmüştü.