İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından FC Inter'in teknik patronu Portekizli Jose Mourinho, geleceğiyle ilgili şüpheli açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Jose Mourinho, Roma Olimpiyat Stadı'nda AS Roma'yı 1-0 yenerek, kupaya uzandıkları maçın ardından yaptığı açıklamada, ''Bu başarının sadece antrenörden kaynaklandığını söylememek gerekir. Inter takım olarak bu başarıyı yakalamıştır. Bu takım kupayı kazanmayı hak etti. Çünkü bu noktaya gelene kadar çok çalıştı. Güçlü ve yetenekli bir kadro, bensiz de yoluna başarılı bir şekilde devam edebilir'' dedi.

Portekizli çalıştırıcı geleceğiyle ilgili olarak, ''Eğer ben gidersem ne olur? Bence bu bir sorun yaratmaz. Inter'de antrenör değişebilir, oyuncular değişebilir, ama takım hep ileriye gitmeli'' diye konuştu.

Kalıp kalmamasına yönelik bir soruya ise Mourinho, ''Inter'de kalma ihtimalim var mı? Tabii ki, evet. Fakat, İngiltere Premier Lig'de çalışmayı ve orada yaşamayı özledim. Bir gün adaya döneceğime eminim, ama bu ne zaman olur bilemiyorum. Bunun gelecek sezon olacağına da inanmıyorum. Gideceğim kulüp Chelsea de olabilir başka bir kulüp de. Her ne kadar Chelsea'de harika zaman geçirsem de sadece Chelsea için antrenörlük yapmıyorum'' ifadelerini kullandı.
 
''KUPAYI UNUTMALIYIZ''
Başarılı teknik direktör, karşılaşmaya da değinerek ''1-0 öne geçtikten sonra oyunun kontrolünü de ele aldık. Belki skoru 2-0'a getirememiş olabiliriz, ancak yine de iyi olan taraf bizdik. Julio Cesar, Materazzi, hepsi görevlerini yerine çok iyi yaptılar'' dedi.

İtalya Kupası'nı 6. kez müzesine götüren Inter'in teknik patronu kupayı unutmaları gerekliliğinden söz ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Şimdi önümüzde düşünmemiz gereken ligin son iki haftası var. Ardından Şampiyonlar Ligi finali için Madrid'e gideceğiz. Bu kupayı hemen unutmalıyız, çünkü pazar günü ligde Chievo ile oynayacağız.'