Mourinho ve Fabregas ikna etmiş

İngiliz basınına göre, Barcelonalı oyuncunun, Manchester United yerine Chelsea'yi tercih etmesinde, menajer Jose Mourinho ve eski takım arkadaşı Fabregas büyük rol oynadı.

Ntvspor 20.08.2015 - 12:19

Mourinho ve Fabregas ikna etmiş

Adı uzun süredir Manchester United ile anılan Pedro, sürpriz bir şekilde Chelsea'ye transfer olmaya karar verdi. Premier Lig’e 1998'den bu yana en kötü başlangıcını yapan Chelsea, bu transfer için Barcelona'ya, 30 milyon euro ödeyecek. 

Guardian gazetesine göre Pedro'nun Chelsea'yi tercih etmesinde, menajer Jose Mourinho ve eski takım arkadaşı Cesc Fabregas da önemli rol oynadı. Mourinho, deneyimli oyuncu ile uzun bir telefon görüşmesi yaptı. Barcelona'da yedek kalmaktan yakınan Pedro'ya, takımda hangi görevi üstleneceğini anlattı ve forma garantisi verdi. Fabregas da, Pedro'nun eşiyle yakın ilişkileri bulunan kız arkadaşını devreye soktu. United menajeri Van Gaal'in, yıldız oyuncularla anlaşamadığı algısının da, Pedro'nun kararında etkili olduğu öne sürülüyor.

İngiliz basınına göre Mourinho, Pedro'yu hücum hattının sağ tarafından kullanacak. Cuadrado'yu gözden çıkaran Mourinho, diğer kanatta Hazard'a görev verecek. Merkezde ise Willian ve Oscar dönüşümlü olarak oynayacak.

Sayfa Yükleniyor...