Real Madrid'e gelmesi için İnter ile olan tazminat sorununu çözmeye çalışan Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, "Bir kulüp, teknik direktörün fikirlerinin etrafında yaşamak zorundadır" dedi.

İspanyol AS gazetesinde bugün yayımlanan röportajında Mourinho, Real Madrid'e geldiğinde ilk iş İspanyol kulübünün nasıl çalıştığını öğrenebilmek için yöneticilerle konuşacağını, dinledikten sonra kendi fikirlerini onlara açıklayacağını söyledi. Demokratik biri olduğunu ve başkalarının görüşlerini de dinlediğini savunan Mourinho, "Ancak bir şey çok açık olmalı. Bir kulüp, teknik direktörün fikirlerinden hareket edip, onun etrafında yaşamak zorundadır. Hiç kimse bana takımı 4-4-2 mi yoksa 4-3-3 mü oynatmam gerektiğini söyleyemez. Sorumlu benim. Hiç kimse devre arasında bir şeyler söylemek için soyunma odasına giremez. Hiç kimse günde kaç kez ve nasıl antrenman yaptırmam gerektiğiyle ilgili bana etki yapamaz. Bazıları benim bir diktatör olduğumu, spor direktörü ile çalışmak istemediğimi düşünüyor. Tamamen tersi. Grup olarak çalışmak, sorumluluk vermek benim hoşuma gidiyor. Benimle birlikte çalışanlara karşı çok sadığımdır ve bunu yapmak isterlerse her ikimiz birlikte büyürüz" ifadelerini kullandı.

"Real Madrid'de rahat çalışmak, sorular sormak, gözlemci olmak ve yavaş yavaş çözümler bulmak istiyorum" diyen Portekizli teknik adam, kendisini en çok rahatsız eden konunun, futbolu hakkında basında yapılan "önyargılı, başka hedefleri olan, kirli tartışmalar" olduğunu söyledi.

Mourinho ayrıca, Real Madrid'de geçen sezon iyi verim alınamayan Cristiano Ronaldo-Kaka ikilisiyle ilgili, "Her biri tek tek çok iyi futbolcular. Onların birlikte yapabilecekleri bir oyun stili bulmak gerekecek" açıklamasında bulundu.

Kısa cevaplı sorulara verdiği cevaplarda ise Portekizli teknik adamın en beğendiği teknik direktör Van Gaal, en fazla çalıştırmak istediği futbolcu Rooney.

Mourinho, Şampiyonlar Ligi finalinde Bayern Münih'e karşı alınan 2-0'lık galibiyetle ilgili olarak da "Bayern, İnter'den daha hızlı. Ben de sonunda, topla fazla oynamama ve defansta onları karşılama kararı aldım ve onlar kaybetti" değerlendirmesinde bulundu.

Bu zamana kadar hayalindeki her şeyi gerçekleştirdiğini kaydeden Mourinho, gelecekteki hayallerini ise, "İngiltere ve İtalya'dan sonra İspanyol liginde de şampiyonluk, Şampiyonlar Ligi'ni 3 farklı takımla kazanan teknik direktör olmak ve 70 yaşlarında Portekiz Milli Takımı ile Dünya Kupası'nı kazanmak'' şeklinde sıraladı.

Öte yandan, İnter'den ayrılması için istenen 16 milyon avroluk tazminat sorununu çözmeye çalışan Mourinho'nun, herhangi bir şekilde Real Madrid'in konuya müdahale etmesini istemediği iddia edilirken, görüşmelerin uzamasından dolayı Portekizli teknik adamın Real Madrid'de basına tanıtılmasının da gelecek haftaya kaldığı ileri sürüldü.

Marca gazetesi de, Mourinho'nun İnter ile olan anlaşmazlığını Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne götürebileceğini yazdı.