İspanyol spor gazeteleri, Real Madrid kulübünün İnter'den Maicon Douglas, Liverpool'dan da Steven Gerrard'ı transfer etmek için görüşmeler yaptığını iddia etti.

Marca gazetesi özellikle Gerrard'ı bugün manşetine çıkartırken, İngiliz futbolcunun Real Madrid'e çok yakın olduğunu iddia etti. Real Madrid'in yeni teknik direktörü Jose Mourinho'nun "Kariyerlerinin sonlarında olan futbolcular benim hoşuma gidiyor" sözüne atıfta bulunan Marca gazetesi, ekonomik sıkıntı içindeki Liverpool'un başında Rafa Benitez'in teknik direktör olarak devam etmesinin, 30 yaşındaki Gerrard'ın İngiliz kulübünden ayrılmasını kolaylaştıracağını savundu.

AS gazetesi ise daha çok Maicon olasılığını ön plana çıkartırken, Mourinho'nun ısrarla istediği tek futbolcunun Brezilyalı Maicon olduğunu belirtti. 29 yaşındaki Maicon için İnter kulübünün 35 milyon Euro istediğini öne süren İspanyol gazetesi, Maicon'a alternatif olarak Lazio'dan Kolarov ismini verdi.

Öte yandan, İspanyol basınındaki diğer transfer iddialarında Sevilla'dan Luis Fabiano'nun Milan'a, Atletico Madrid'den Forlan'ın Marsilya'ya gidebilecekleri ileri sürüldü.