Menajerliğe Jose Mourinho'yu getiren Manchester United, yeni sezon için ilk transferini yaptı ve Villarreal'den defans oyuncusu Eric Bailly'yi renklerine bağladı.

Manchester United, Ocak 2015'te Villarreal'e transfer olan ve 25 La Liga maçına çıkan 22 yaşındaki oyuncuyla 4+2 yıllık sözleşme imzaladı. Manchester City, Barcelona ve Paris Saint Germain'in de transfer listesinde olan Fildişi Sahilli oyuncu için Villarreal'e ne kadar ödendiğini açıklanmazken, İngliiz basını 30 milyon Pound (38 milyon euro) ödendiğini yazdı.

Bailly, transferini bir rüyanın gerçek olması olarak değerlendirirken, "Her zaman en üst seviyede futbol oynamak istedim. En iyi performansımı göstermek istiyorum ve doğru kulüpte Mourinho'yla çalışmanın beni doğru yolda gelişmeme yardımcı olacağına inanıyorum. Şimdi arkadaşlarımla tanışmak ve hayatımda yeni bir sayfa açmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Morunho ise Bailly'nin doğal yeteneği olan genç bir defans oyuncusu olduğuna vurgu yaptı ve "Kendini geliştirdi ve mevkiisinde dünyanın en iyisi olma potansiyeline sahip" dedi.