İtalya spor basınından La Gazzetta dello Sport, "Mourinho, Maicon ve Quaresma karşılığında 35 milyon avro" başlıklı manşetinde, Moratti'nin Portekizli çalıştırıcıdan tazminat almayabileceğini, ancak bunun için Maicon ve Quaresma'nın Real Madrid'e transferini şart koştuğunu ileri sürdü.
Mourinho, Milano'da geç saatlerde biten yemek çıkışında yaptığı açıklamada, "Söyleyebileceğim tek şey var; başkanımızla yemekte yemekten büyük keyif aldım" demekle yetindi. Moratti ise FC İnter'de Morinho döneminin artık sona erdiğini ima ederek, şunları söyledi: "Rahat bir görüşme oldu. Uzun süredir konuşulan meseleyi ele aldık. Kendisinin gitmeye hazır olduğunu müşahede ettim. Bu ilişki artık bitmiş durumdadır. Şimdi ne yapacağımıza bakmamız lazım.Yeni teknik direktörün kim olacağına dair adayları henüz belirlemiş değiliz. İyice düşünüp ona göre karar vereceğim. Ama kendimi alay konusu haline getirmeyeceğimden emin olabilirsiniz."

TAZMİNAT KONUSU
Mourinho'nun sözleşmesi, FC İnter'den erken ayrılma durumunda, siyah-mavili kulübe 16 milyon avro tazminat ödemeyi öngörüyor. La Gazzetta dello Sport, Mourinho-Moratti buluşmasında konuya ilişkin bu tür meselelere de kabaca değinildiğini ileri sürdü.

Habere göre Moratti, Mourinho'dan FC İnterli oyunculardan Maicon ve Quaresma'yı da Real Madrid'e beraberinde götürmesini istedi. Haberde, Moratti'nin iki yıldır Real Madrid'in ilgi alanında olan Maicon'un neredeyse her 6 ayda bir para istemesinden usandığı iddia edildi. Portekizli teknik adamın isteği üzerine 24 milyon avroya transfer edilmiş olan Quaresma'nın da görüşmede gündeme geldiği belirtildi. Moratti'nin, Mourinho'dan henüz transfer ücretinin yarısı ödenmiş olan Quaresma'yı da Real Madrid tarafından satın alınmasını sağlamasını talep
ettiği kaydedildi.

La Gazzetta dello Sport, Moratti'nin Mourinho'dan 16 milyon avroluk tazminatı almaktan vazgeçmeye hazır olduğunu, ancak bunun karşılığında Portekizli çalıştırıcının Real Madrid'i 35 milyon avroya Maicon ve Quaresma'yı satın almaya ikna etmesini istediğini yazdı.