İnter'in ligin dişli takımlarından Genoa'yı deplasmanda 5-0 yenmesi teknik direktör Jose Mourinho'nun basın mensuplarıyla yeni bir polemiğe girmesine engel olmadı. Portekizli teknik adam, canlı yayın muhabirinin Stankoviç'in orta sahadan attığı golü öne çıkarmasına sinirlendi.

Serie A lideri İnter çekinerek gittiği genoa deplasmanında ummadığı derecede rahat bir galibiyet aldı. 6. Dakikada Cambiasso'nun golüyle öne geçen mavi siyahlılar erken dakikalarda attıkları bu golün avantajını iyi kullandı ve sahadan 5-0 galip ayrıldı.

İlk yarının uzatma dakikalarında Stankovic'in farkı 3'e çıkaran golü görülmeye değer güzellikteydi.

Sırp futbolcunun orta sahaya yakın bir bölgeden attığı gol hayranlık yaratırken İnter teknik direktörü Jose Mourinho, karşılaşma sonrasında kendisine gol hakkındaki fikrinin sorulmasına sinirlendi.

Saha dışı polemiklerine çok fazla girmesiyle hatta bizzat bu tartışmaları yaratmasıyla ünlü olan Jose Mourinho, muhabire sinirli bir tavırla, "Siz oyunculardan konuşmayı seviyorsunuz ben ise takımdan, fark burda. Kazandık, önemli olan bu 5-0'lık galibiyet yerine 5 tane 1'er sıfırlık galibiyeti tercih ederim" dedi.

Golün kahramanı Stankovic ise golünü; "Kaleci Amelia'nın hatalı vurabileceğini tahmin ettim ve top gelmeden önce hemen biraz sağa doğru kaydım. Ve harika bir vuruş oldu" cümleleriyle anlattı. Stankoviç, golüne 10 üzerinden not vermesini isteyen basın mensubuna da "Bunun kararını ben değil izleyenler verebilir" dedi.