Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın kaptanı Damir Kaan Mrsic, Efes Pilsen'i farklı yendikleri lig maçında taraftarlarına yeniden kavuştuklarını söyledi.

Mrsic, Efes Pilsen'i yendikleri için mutlu olduklarını belirterek, ''Ama daha önemlisi, taraftar geldi ve takımına kavuştu. Çok güzel bir atmosfer oldu. Uzun zamandır boş salonda oynuyorduk'' dedi.

Taraftarın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan tecrübeli oyuncu, ''Umarım bundan sonra bütün maçlar böyle olur. Çünkü Fenerbahçe takımı taraftarıyla beraber coşan bir takım. Avrupa Ligi'nde boş salonlarda maçlar oynadık. Taraftarın bu sene kaygısı var. Ancak biz son Efes Pilsen maçında gösterdiğimiz performansı devam ettirip, yine bu taraftarı salona çekmeye çalışacağız. Ondan sonra play-off'ta her zamanki gibi Fenerbahçe taraftarı bizi yalnız bırakmayacak. Güzel atmosfer ve bu coşkuyla şampiyon olmak istiyoruz'' diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker'in bu sezon Avrupa Ligi'ne erken veda etmesinin kötü olduğunu dile getiren Damir Kaan Mrsic, şimdi Türkiye Kupası ve Beko Basketbol Ligi'ne daha fazla konsantre olacaklarını kaydetti.

Beko Basketbol Ligi'nin en yaşlı oyuncusu olan 1970 doğumlu Mrsic, oyunculuk kariyerini son verip vermeyeceğine sezon sonunda karar vereceğini ifade ederek, ''Hedefim önce Türkiye Kupası, sonra da şampiyonluk yaşamak. Bu sezonu çifte kupayla güzel bitirmek istiyorum. Devam edip etmeyeceğime ondan sonra karar veririm'' diyerek sözlerini tamamladı.

ÖMER AŞIK'A ÇOK ÜZÜLÜYORUM
Fenerbahçe Ülker'deki genç oyuncuların çok yetenekli olduğunu anlatan Mrsic, ''Tabii ki genç oyuncuların zamana ihtiyacı var. Emir Preldzic'in performansı bu sezon iyi. Semih ve Oğuz da iyi durumdalar'' diye konuştu.

''Bir tek Ömer Aşık'a çok üzülüyorum'' diyen Mrsic, ''24 yaşında oldu, ama maalesef çok önemli ve çok ağır iki ameliyat geçirdi. Onun için çok şanssızlık oldu. Ömer'in olmayışı bizi çok etkiledi. Çünkü Ömer Aşık, pota altında çok önemli yer alıyor. '2 hafta içinde dönecek' diyorlar. Umarım o da kendini yavaş yavaş toparlar'' şeklinde konuştu.