NCAA'de North Carolina State'in Florida'yı ağırladığı maçta normal süre 48-48 eşitlikle sonuçlandı. Uzatma periyodunun bitimine 2.6 saniye kala 60-59 önde olan North Carolina State'te son sınıf öğrencisi Farnold Degand iki serbest atış kullanmak için faul çizgisine gitti.

İlk serbest atışını kullanan Degand, skoru 61-59'a getirdiğinde State taraftarları rahatlamıştı. Ancak Degand'in kaçan ikinci serbest atışında ribaundu alan Florida'lı Chandler Parsons, iki saniye topu sürdükten sonra yaklaşık 23 metreden bir şut denedi. Top çemberin içinden geçti ve Florida Üniversitesi, bu inanılmaz basketle maçı 62-61 kazanmayı başardı.

23 metrelik basketiyle takımına galibiyeti getiren Parsons, maç sonunda, "sanki bir rüyada gibiyim, birisi beni uyandırsın" sözleriyle mutluluğunu belirtti.

"Eğer bilinçli bir basket olduğunu söylersem size yalan söylemiş olurum. Topun gireceğini hiç düşünmemiştim, tamamen şanstı." diyen Parsons, hayatında ilk kez galibiyeti getiren basketi attığını vurguladı.

North Carolina State deplasmanındaki Florida, Parsons'ın son saniye basketine kadar üç sayı çizgisinin gerisinden 23 şutta yalnızca iki isabet bulabilmişti.