Mucizenin adı Cabanas

Paraguaylı ünlü golcü Salvador Cabanas, başından vurulduktan sonra mucizevi şekilde hayata tutunmakla kalmadı, 2010 Dünya Kupası’nda oynamaktan bahsetmeye başladı.

Ntvspor 03.02.2010 - 11:26

Mucizenin adı Cabanas

Meksika'da bir barda, tartıştığı bir mafya üyesi tarafından başından vurulan Salvador Cabanas, kimsenin beklemediği bir hızla iyileşiyor. Saatlerce süren bir ameliyat geçirmesine karşın beynine saplanan kurşun çıkarılamayan Cabanas, adını şimdiden tıp tarihinin mucizeleri arasına yazdırdı. Üstelik Paraguaylı golcü, formasını giydiği Club America takımının başkanına, 2010 Dünya Kupası'nda oynamaktan bahsediyor.

Club America Başkanı Michel Bauer, “Cabanas ciddi olarak dünya kupasında forma giyip giyemeyeceğini düşünüyor. Bu konuyu doktorlarına da açtı. Onlara antrenmanlara ne zaman başlayabileceğini sordu” diye konuştu.

Bauer'e göre, konuşmaya ve düzenli olarak yemek yemeye başlayan Cabanas, televizyonda takımının şampiyonluk maçını da izledi. Doktorları ise Paraguaylı yıldız hızla iyileşmeye başlasa da, tehlikenin henüz geçmediğini vurguluyor.

Bu arada Cabanas'ın takım arkadaşı Juan Carlos Silva da bir soygun girişimi sırasında vuruldu. Kalçasından vurulan 21 yaşındaki futbolcunun hayati tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...