Muhsin Ertuğral: Yukarılara çıkmak istiyoruz

Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral, NTVSPOR.NET'e konuştu. Ertuğral, biran önce bulundukları yerden çıkmak ve daha yukarılara tırmanmak istediklerini söyledi.

Ntvspor 22.12.2009 - 18:38

Muhsin Ertuğral: Yukarılara çıkmak istiyoruz

Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral, NTVSPOR.NET'e özel açıklamalarda bulundu.

Hocam Sivasspor'a zor bir dönemde geldiniz. Kadroya müdahele etme şansınız yoktu. İlk zamanlarda biraz bocaladı takım ama son haftalara doğru yavaş yavaş toparlandınız? Nedir ikinci yarıdaki hedefiniz?
Daha iyi yerlere gelmek çok önemli. Biran önce bulunduğumuz bölgeden çıkmak istiyoruz. İkinci yarıda 9 maçı kendi sahamızda oynayacağı ve düşüncemiz en az 6 maçı kazanmak. Ben matematiksel bakıyorum ve deplasman maçlarından da puanlar toplamayı düşünüyoruz. Lig sonunda 40 puanı geçmeyi hedefliyoruz.

Sivasspor'da şu anda Petkovic, Bruno Zita, Kamaman, Agbetu, Mbemba 5 yabancı var. Siz daha önce çalıştığınız Afrika'dan oyuncu getirecek misiniz? Bu yabancılarla devam edecek misiniz?
Yabancı oyuncu almak önemli ama iyi yabancı almak lazım. Alacağımız oyuncuların şu anda mevcut kadromuzda bulunan oyunculardan daha kaliteli olması gerekir ki alalım. Bu konuda çok duyarlı davranmamız gerekiyor. Yabancı getirmek kolay değil. Bünyemize iyi futbolcular kazandırmak önemli. 8 yabancı hakkımızı da kullanacağız demiyorum ama gerekirse kaliteli oyuncular da bulursak kullanabiliriz.

Hocam Mehmet Yıldız'a gelelim. İlk yarı boyunca sakatlığı nedeniyle oynamadı Mehmet Yıldız ve bu oyuncu Sivasspor'un son 3 sezonuna damga vurmuştu. Nedir Mehmet Yıldız'ın durumu?
2 Ocak'ta kampa katılacak. Kademe kademe gitmemiz gerekiyor, kolay değil. Zannediyorum Şubat ayının ortalarına doğru Mehmet Yıldız inşallah sahalara dönecek.

Muhsin Ertuğral'ın tekrar Avrupa hedefi var mı? Yoksa bundan sonraki kariyerine Türkiye'de mi devam edecek?
Üç kıtada çalıştım, yıllardır profesyonel teknik direktörlük görevimi üstlendim. Futbolda ileriyi göremiyor insan, plan yapamıyorsunuz, uzun planlar yaptığınız zaman farklı oluyor. Yurtdışında görev yaparken hem lig hem kupa peşinde koşarken kendimi Sivasspor'da buldum. Her insanın, her hocanın hedefleri olması gerekiyor. Şu anda herşey Sivasspor için. Bütün düşüncemizi, ruhumuzu Sivasspor için harcayacağız. Günlük, ileriye bakmanın anlamı yok.

Hocam aslında orta sahada Sivasspor'un sorunu yok gibi gözüküyor. İbrahim Dağaşan, Musa Aydın, Sezer Badur, Erman Kılıç, Onur Tuncer, Cihan Yılmaz ve Kadir Bekmezci gibi oyuncularınız var bu bölgede. Hücum hattına baktığımızda da İbrahim Şahin, Ersen Martin, Kamanan ve sakat olan Mehmet Yıldız var. Defans hattına baktığımızda da kanatlar dışında sadece göbekte bir sorun olduğu gözüküyor. Mesela zaman zaman Murat Sözgelmez, Sedat Bayrak ve Yasin Çakmak değişimli oynuyor. Defansa takviye düşünüyor musunuz?
Yasin, Murat ve Sedat stoper özellikli arkadaşlar, adam markajında çok iyiler. Dolayısıyla aynı kalitede ve birbirine çok benziyorlar, futbol karakterleri de benziyor yani markaj adamları. Onların yanına bence geçen sezonki Bilica tarzında arkadan organizasyon yapacak oyuncu olursa düşünürüz.

Hocam genç ve yetenekli Ferhat Bıkmaz var ve Muhammet Çağlar ve Oktay Ayaz var genç olarak. Bunların dışında siz A2 takımını da izliyor musunuz ve buradan oyuncu kazandıracak mısınız takıma?
Yunus'u unuttunuz. Yunus Doğan'ı profesyonel yapıyoruz Ocak ayından itibaren. Yunus bence Türkiye liglerinde çok genç yetenekli bir oyuncu olacak, ona bu şansı vereceğiz. Dolayısıyla altyapıdan çok umutluyum ve çok yetenekli arkadaşlarımız var. Muhammed Çağlar için biraz daha gerekiyor, üçüncü ligdeki takımımız Üsküdar Anadolu'ya kiralık vereceğiz. altı ay oynaması gerekiyor. Biz bir kere aynı sistemde gitmeye çalışıyoruz, Haftada bir kez uygulama maçı yaparız. Onlarla aynı saatlerde antrenman yapıp son 25 dakika çifkale yapıyoruz. Altyapımızdan da oyuncular çıkaracağız.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...