San Marino Müller'den özür bekliyor

Alman oyuncu Thomas Müller'in San Marino hakkında sarfettiği sözler tartışma yarattı. San Marino’lu yetkililer; "Bu tür amatör takımlarla oynamak sakatlık riskini arttırıyor" diyen Müller'den özür bekliyor.

Ntvspor 15.11.2016 - 17:28

San Marino Müller'den özür bekliyor

Almanya, Dünya Kupası Eleme Grubu maçında San Marino'yu 8-0 yendi. Karşılaşmaya skordan çok Alman forvet Thomas Müller'in yaptığı açıklamalar damga vurdu.

Müller, amatör oyunculardan oluşan bir takıma karşı oynadıkları için büyük bir sakatlık riski aldıkları görüşündeydi. Müller'in bu sözlerine Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenige de destek verdi. Rummenige, kadrosunda amatör oyuncuların bulunduğu ülkelerin Dünya Kupası elemelerine katılmaması gerektiğini öne sürdü.

San Marino’lu yetkililer, Müller ve Rummenige'nin sözlerine tepkili. San Marino Olimpiyat Komitesi Başkanı Alan Gasperoni; "Almanya dünya şampiyonu olabilir. Ancak dünyanın hakimi değil. Onu seven herkesin futbol oynama hakkı var. Müller beğense de beğenmese de durum bu" sözleriyle Alman oyuncudan özür beklediklerini söyledi.

Gasperoni ayrıca; "Belki küçük bir ülke olabiliriz. Oyuncularımız amatör olabilir. Ancak Müller, kalecimizi bir türlü geçemediği için sinirlenmediğini söylemez" sözleriyle yıldız oyuncuya göndermede de bulundu.

Son Avrupa Şampiyonası'nda çok kötü bir performans sergileyen Müller, bu sezon Bayern Münih formasıyla da Bundesliga'da henüz golle tanışamadı.

Sayfa Yükleniyor...