Muller liderliği korudu

WTCC'de Brno'da Zanardi ve Hernandez, yarışlardan zaferle ayrılan isimler olurken Yvan Muller, genel klasman liderliğini sürdürdü

22.06.2009 - 13:45

Brno'daki Masaryk Pisti, Dünya Binek Otomobiller Şampiyonası'nın 11 ve 12'nci yarışlarına sahne oldu. 

İlk yarışın ilk virajında pol pozisyonu sahibi Augusto Farfus'un yanı sıra Andy Priaulx, Robert Huff, Nicola Larini, Alain Menu ve Jordi Gene'nin karıştığı büyük bir kaza meydana geldi. Kazalardan etkilenmeyen Alex Zanardi, Jorg Muller ve Gabriele Tarquini'nin önünde zafere ulaşmayı başardı.

2001 yılında Indycar'da yarışırken geçirdiği kazada iki bacağını birden kaybeden Zanardi, 2003'ten bu yana gaz ve freni elden kumanda ettiği özel üretim otomobiliyle pistlerde boy göstermeye devam ediyor. İtalyan pilot, geçen yıl zafere ulaştığı Brno'da bu sezonki ilk birinciliğini elde etti. Zanardi, ikinci yarışta Gabriele Tarquini ile çarpışınca Brno'dan duble ile ayrılma hayalini gerçekleştiremedi.

İkinci yarışın galibi ise İspanyol Sergio Hernandez oldu. BMW pilotu Hernandez, Yvan Muller ve Tiago Monteiro'nunu önünde WTCC'deki ilk birinciliğini elde etti. Bu iki yarışın ardından Seat pilotu Yvan Muller, şampiyona liderliğini sürdürdü.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...