Murat Duruer gelecekten umutlu

Ankaragücü'nün genç sol kanat oyuncusu Murat Duruer, ligin ikinci yarısında yeni yönetimin yüzünü kara çıkartmayacaklarını ve başkent ekibini en iyi yerlere taşıyacaklarını söyledi.

11.01.2010 - 11:10

Ankaragücü'nün genç oyuncusu Murat Duruer, futbolcular olarak üstlerine düşen sorumlulukların farkında olduklarını belirterek, ''Taraftar taraftarlığını, teknik direktör teknik direktörlüğünü, futbolcu ise futbolculuğunu yapmalıdır'' dedi.

Duruer, yeni hoca ve yeni yönetimle, yeni bir başlangıca yelken açmak zorunda olduklarını, sezonun ikinci yarısı limitleri zorlayıp alınabilecek en fazla puanı almaya gayret edeceklerini ifade ederek, ''Takım olarak kendimize güveniyoruz ve sezonun ikinci yarısı toparlanacağımıza da inanıyoruz. Herkesin bir sorumluluğu var. Futbolcular olarak bizlerin sorumluluğu da futbolumuzu oynayarak puanları toplamak olacaktır. Yeni yönetimimizin yüzünü kara çıkarmak istemiyoruz, çünkü bize olan güven oldukça fazla. Taraftar taraftarlığını, teknik direktör teknik direktörlüğünü yapıyorsa, biz futbolcular olarak neden futbolculuğumuzu yapmayalım ki. Herkes görevini layıkıyla yerine getirecek ve Ankaragücü'nü en iyi yerlere taşıyacağız'' diye konuştu.

''GÖRÜNTÜNÜN NETSİZLİĞİNDEN ETKİLENDİK''
Takım olarak ilk yarıda alınan sonuçlardan memnun kalmadıklarını vurgulayan Murat Duruer, ''İlk yarıda 17 maçta 17 puan topluyorsunuz ve bunun 3 puanını da Ankaraspor'dan alıyorsun. Bu sonuçlar futbolcular olarak bizlerin istemediği bir durumdu. 'Bizim dışımızda gelişen olaylardan kaynaklandı' demiş olsak sanırım pek de abartı olmaz. Yönetimde sıkıntıların olması ister istemez biz futbolcuları da etkiledi. Görüntünün tam netlik kazanmaması bizleri huzursuz ediyordu, o yüzden istekli bir futbol oynayamıyorduk. Bazı şeyler daha erken yapılabilmiş olsaydı belki de Ankaragücümüz'e yakışan bir puan ve sıralamayla ilk yarıyı tamamlayabilirdik'' dedi.

''CAMİAMIZIN VE TARAFTARLARIMIZ BEKLENTİLERİ VAR''
Murat Duruer, sezonun ikinci yarısına birçok sorunu, özellikle yönetim bazındaki sorunları geride bırakarak başlayacaklarının altını çizerek, ''Bu bizler için büyük bir avantaj. Diğer yandan sezonun ikinci yarısında rakiplerimizle ardı ardına oynayacağımız maçlardan galip gelerek fikstürümüzü avantaja dönüştürüp ligin üst sıralarını zorlama hedefindeyiz. Çünkü camiamızın ve taraftarımızın bizlerden beklentileri var. Bu beklentileri karşılamalıyız. Ziraat Türkiye Kupası'nda zorlu bir gruba düştük denilse de bence durum tam tersi. Çünkü fikstür avantajı bizde. Denizli Belediye ve Orduspor ile deplasmanda oynuyoruz Trabzon ve Galatasaray ise bizim sahamıza geliyor. Oynayacağımız Trabzonspor maçını kazanır, ya da bu maçtan beraberlikle ayrılırsak çok rahatlıkla gruptan çıkarız diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...