Murat Özyer Telekom yolunda

BBL takımlarından Türk Telekom, antrenörlük görevine Murat Özyer’i getirecek.

Ntvspor 19.06.2009 - 15:49

Efes Pilsen'in şampiyonluğuyla tamamlanan Beko Basketbol Ligi'nde transfer sezonu da hızlı başladı.

Normal sezonu ikincilikle bitiren, ancak play-off'ta hayal kırıklığı yaratan Türk Telekom, kadroda revizyona giderken, Ankara ekibinin oyuncularından Barış Özcan ve Barış Ermiş Banvit'e; Asım Pars ise Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne gitti.

Ercüment Sunter'i genel menajerliğe getirmeyi planlayan Türk Telekom, tecrübeli antrenör Murat Özyer ile imza aşamasına geldi.

Antrenörlüğe bayan takımını Eurocup şampiyonluğuna ulaştıran Okan Çevik'i getiren Galatasaray Cafe Crown ise Oyak Renault'tan Evren Büker ve Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Can Akın ile sözleşme imzalarken, Cüneyt Erden ile yollarını ayırma kararı aldı.

Geçtiğimiz sezon küme düşmekten son anda kurtulan Kepez Belediyesi, Antalya BŞB'nin tecrübeli forveti Ersin Görkem'i transfer ederken, Aliağa Petkim'den Fatih Solak ile de görüşmelerini sürdürüyor.

Pınar Karşıyaka formasıyla sezonun asist kralı olan Hakan Köseoğlu Erdemir'e transfer olurken, Ayhan Kalyoncu ile yollarını ayıran Karşıyaka, antrenörlüğe Hakan Demir'i getirdi.

Sezonu şampiyon tamamlayan Efes Pilsen ise Euroleague'de başarılı bir kadro kurmak için kolları sıvarken, lacivert-beyazlıların Euroleague'in sayı kralı Igor Rakoçeviç ve Unicaja Malaga'nın 31 yaşındaki pivotu Bonafice N'Dong'u transfer etmek istediği konuşuluyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...