NTV

Murray Davis Kupası’nda yok

Ntvspor

Spor
Murray Davis Kupası’nda yok

Dünya tenisinin 4 numarası Andy Murray, Britanya'nın Davis Kupası maçlarından çekildi. İskoç raket büyük turnuvalara odaklanmak istiyor.

Andy Murray, dünya sıralamasının 4 numarası ama grand slam turnuvalarında bir kez bile şampiyon olamadı. 2008 Amerika Açık'ta finale kadar yükselen İskoç tenisçi, bu hasrete son vermekte kararlı.

Bu nedenle büyük turnuvalara odaklanan Murray, programından Mart ayındaki Davis Kupası karşılaşmalarını çıkardı. Ünlü tenisçi, Britanya'nın Litvanya ile karşılaşacağı grup maçlarından çekildi.

Murray, sert kortta oynanan Indian Wells Tunuvası'na gitmeden önce toprak kortta yapılacak Davis Kupası maçlarına çıkmanın kendi oyununa zarar vereceğini öne sürdü. Yıldız tenisçi, "Oyununuz için doğru olanı yapmanız gerekir. Indian Wells ve Miami turnuvalarından hemen önceki bu dönem benim için çok önemli. Sıralamadaki puanlarımı korumam gerek" diye konuştu.

Murray, Britanya takımını zor durumda bıraktığını söyleyenlere de karşı çıktı. 22 yaşındaki tenisçi, pek çok kez Britanya takımlarında yer aldığını, başka turnuvalarda da Britanya'yı temsil ettiğini hatırlattı. Murray, ayrıca genç oyunculara yer açmak gerektiğini söyledi.