Turkcell Süper Lig'in yeni ekibi Bucaspor, Sivassspor'dan Musa Aydın ile 1 yıllık anlaşma sağlandı. Kulüpten yapılan açıklamada, geçen sezon Sivassspor'da oynayan Musa Aydın ile bir yıllık anlaşmaya varıldığı, imza töreninin daha sonra yapılacağı belirtildi.

Musa Aydın yaptığı açıklamada, Bucaspor'u tercih etmesindeki en büyük etkeninin kulübün iyi yönetilmesi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Beni Sivasspor'a kazandıran isim, bugün Bucaspor'a da kazandıran Teknik Direktör Bülent Uygun'dur. Üst üste kazanılan iki şampiyonluk ve bugüne kadar yürütülen transfer politikası ise Türk futbolunda yeni bir çıkış yaratacak görüntü vermektedir. Turkcell Süper Lig'e yükselen ekiplerin ilk sezon genel hedefi kümede kalmayı başarmak gibi görünse de, Bucaspor bir basamak üzerini hedeflediğini göstermektedir."

30 yaşındaki orta saha oyuncusu Musa Aydın, daha önce Samsunspor, Sakaryaspor ve Sivasspor'da forma giydi. Futbolcunun 8 Haziran Salı günü imza atacağı belirtildi. Bucaspor'da 9 Haziran Çarşamba günü de Stjepan Tomas ile sözleşme imzalanacağı öğrenildi.