İlişkili Haberler

Galatasaray'ın başaralı file bekçi Fernando Muslera, Avusturya kampından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kendisine ulaşmış bir transfer teklifinin olmadığını söyleyen Muslera, "Bana ve menajerime ulaşmış resmi bir teklif yok. Sadece basında çıkan haberler var. Galatasaray'dan ayrılma gibi bir düşüncem yok. Yönetimden de 'seni satmak istiyoruz, teklif var' sözlerini duymadım. Kafam çok rahat" dedi.

Galatasaray'ın bir kaleci aradığının altını çizen başarılı file bekçisi, "Evet bir kaleci arandığı doğru ama benim buradan bir isim söylemem doğru olmaz. Benim yapmam gereken kurtarışlara devam etmek" ifadelerini kullandı.

İlişkili Haberler

MELO VE TELLES GİDECEK Mİ?

Melo ve Alex Telles'in takımdan ayrılacağı yönünde çıkan haberleri de değerlendiren Muslera, "Felipe Melo ve Alex Telles benim çok yakın arkadaşlarım. Bunun başlıca sebebi tabii ki dil konusu. "Melo ile de Telles ile de transfer anlamında duyduğum resmi bir şey yok. "Melo da Telles de gidecekse hem kendileri için hem de Galatasaray için iyi durumlar olması lazım" ifadelerini kullandı.

"BENİM BAŞARIM DEĞİL..."

Geçtiğimiz sezon kazanılan başarılarının kendisinin değil takımın olduğunu vurgulayan Muslera, "Geçen sene benim değil takımın başarısıdır. Hem şampiyonluk geldi hem de kupa geldi. Tamamen takım arkadaşlarımın başarısı" dedi.

"ONLARA KARŞI OYNAMAK GÜZEL OLACAK"

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın önemli transferler yaptığını söyleyen Muslera, "Rakiplerimiz çok önemli isimleri transfer etti. Daha önce Van Persie ve Nani'ye karşı oynadım. Gomez'e karşı oynamamıştım. Quaresma'ya karşı oynadım. Onlara karşı oynamak güzel olacak. Türkiye Ligi sürekli daha kaliteli hale geliyor. Bizim takımın çok önemli bir iskeleti var. Kimse küçümsemesin. Bu iskelet devam ediyor ve önemli takviyeler yaptık. Yine iyi işler yapacağız" şeklinde konuştu.

MUSLERA'DAN ÇAY AÇIKLAMASI

Türk kültüründe hem çay hem de tavlanın çok önemli olduğunu belirten Muslera, "Sneijder bakıyorsunuz tavla oynuyor, çay içiyor. Aynı şekilde Podolski de çayı seviyor. Türkiye'de bir yere gidiyorsunuz hemen önünüze çay geliyor. Çayı seviyorum. İlk geldiğimde sanki 'Hoşgeldiniz' der gibiydi. Benim de Uruguay'da Türk arkadaşım var o da bizim çayımızı çok içiyor. Kız arkadaşım çayı benden daha çok seviyor. Gittiğiniz ülkelerde bu tip şeylere adapte olmanız gerekiyor" diye konuştu.