NTV

Mustafa Denizli farklı kadroları seviyor

Spor

Beşiktaş teknik direktörü bu sezon oynanan 10 resmi maçta da takımını farklı 11'lerle sahaya sürdü. Siyah-beyazlılarda, geride kalan 10 maçta 20 futbolcu ilk 11 şansı yakalarken, ''kara kartallar'' aynı kadroyla üst üste 2 maça çıkmadı.

İSTANBUL - Turkcell Süper Lig'e kötü bir başlangıç yapan Beşiktaş, bu sezon kadroda da henüz istikrarı yakalayamadı.

Siyah-beyazlılar, Süper Kupa, Turkcell Süper Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde toplam 10 resmi maç oynarken, teknik direktör Mustafa Denizli tüm karşılaşmalarda farklı 11'ler sahaya sürdü. Medyayı, yapılan muhtemel 11'lerde hep yanıltan Denizli, Fenerbahçe ile oynanan ve sezonun ilk resmi karşılaşması olan Süper Kupa'dan itibaren hep farklı kadroları sahaya çıkarıp, takımını aynı kadroyla üst üste 2 maça çıkarmadı.

Fenerbahçe karşılaşmasından sonra ligdeki İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında takımını 2 farklı isimle sahaya süren Denizli, daha sonra bir önceki maça oranla sırasıyla Antalyaspor maçında 3, Gençlerbirliği maçında 2, Gaziantepspor karşılaşmasında 3, Galatasaray karşısında 4, Manchester United maçında 5, Kayserispor karşısında 2, CSKA Moskova deplasmanında 4 ve Denizlispor maçında da 5 değişiklik yaptı.

20 FUTBOLCU İLK 11'DE OYNADI
Siyah-beyazlılarda sezonun henüz başı olmasına rağmen geride kalan 10 maçta toplam 20 futbolcu ilk 11'de oynama şansı buldu.

Kadrosunda 27 futbolcu bulunan siyah-beyazlılarda, Mustafa Denizli kadronun yüzde 75'ini henüz 10 maç geride kalırken ilk 11'de kullandı.

Beşiktaş'ta sakatlığı nedeniyle İbrahim Toraman ve Batuhan ile Rıdvan Şimşek, Erkan Zengin, genç futbolcular Necip, Onur ve Korcan henüz ilk 11'de forma giymediler.

SIVOK, FERRARI VE ERNST VAZGEÇİLMEZLER
Mustafa Denizli'nin, bu sezon vazgeçemediği isimler savunmanın göbeğinde oynayan Tomas Sivok ve Matteo Ferrari ile ön liberoda görev alan Fabian Ernst oldu.

Denizli, sadece bu 3 futbolcuyu geride kalan 10 resmi maçta da ilk 11'de görevlendirdi.

Sivok ve Ferrari tüm maçlarda 90'ar dakika forma giyerek siyah-beyazlıların en istikrarlı futbolcuları olurken, Ernst ise sadece Gaziantepspor maçının 82. dakikasında oyundan alındı, diğer karşılaşmalarda ise 90'ar dakika oynadı.

ERHAN VE ERKAN
Denizli, Ekrem'in sakatlığında ilk haftalarda hep ilk 11'de oynattığı Erhan Güven'i son haftalarda adeta unuttu.

İlk 4 resmi maçta ilk 11'de sahaya çıkan Erhan, daha sonraki 6 karşılaşmada 18 kişilik kadroya bile alınmadı.

Erkan Zengin de bu sezon Denizli'nin hiç şans vermediği isimlerden biri oldu. Erkan, 10 maçın sadece 3'ünde 18 kişilik kadroya dahil edilirken, 7 karşılaşmada kadroda olmadı ve bu sezon forma şansı bulamadı.

BEŞİKTAŞ'IN MAÇLARI VE KADROLARI
Beşiktaş'ın sırasıyla bu sezon oynadığı resmi maçlar ve ilk 11'leri şöyle:


Fenerbahçe: Rüştü, Erhan, Ferrari, Sivok, İsmail, Nobre, Bobo, Tello, Fink, Yusuf, Ernst.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor: Hakan, Erhan, Ferrari, Sivok, İsmail, Nobre, Tello, Fink, Holosko, Yusuf, Ernst.
Antalyaspor: Hakan, Erhan, Ferrari, Sivok, Nobre, Bobo, Tello, Fink, İbrahim Üzülmez, Nihat, Ernst.
Gençlerbirliği: Hakan, Erhan, Ferrari, Sivok, Uğur, Tello, Fink, İbrahim Üzülmez, Holosko, Ernst, Nihat.
Gaziantepspor: Hakan, Ferrari, Sivok, İsmail, Tello, Fink, Nihat, Serdar, Holosko, Ernst, İbrahim Kaş.
Galatasaray: Rüştü, Ferrari, Sivok, İsmail, Ekrem, Nihat, Serdar, Yusuf, Ernst, Tabata, İbrahim Kaş.
Manchester United: Hakan, Ferrari, Sivok, Nobre, Tello, Ekrem, İbrahim Üzülmez, Serdar, Holosko, Ernst, İbrahim Kaş.
Kayserispor: Hakan, Ferrari, Sivok, Nobre, Bobo, Tello, Ekrem, Serdar, Ernst, İbrahim Kaş, Tabata.
CSKA Moskova: Rüştü, Ferrari, Sivok, İsmail, Nobre, Tello, Ekrem, Nihat, Holosko, Ernst, İbrahim Kaş.
Denizlispor: Rüştü, Ferrari, Sivok, Nobre, Ekrem, Fink, İbrahim Üzülmez, Serdar, Yusuf, Ernst, Tabata.

RÜŞTÜ: DENİZLİSPOR MAÇINDA OYNAMAYI BEN İSTEDİM

Beşiktaş'ın tecrübeli file bekçisi Rüştü Reçber, CSKA Moskova maçından sonra gördüğü tepkilere rağmen, Denizlispor maçında oynamayı kendisinin istediğini söyledi.

Denizlispor maçında taraftarların ıslıklı protestosuna maruz kalan Rüştü, Kanaltürk Televizyonu'na yaptığı açıklamada, büyük bir camia içinde bulunduklarını ve kötü sonuçlar sonrasında tepkiler gelebileceğini belirterek, ''Bunu normal karşılıyorum. Maçta oynamak istemediğim şeklindeki spekülasyonlar ise doğru değil. Ben hocama giderek, böyle ortamlarda maç oynamaya alışık olduğumu ve formamı giymek istediğimi söyledim. Hocam da bana şans verdi'' diye konuştu.

''HATALARIMI SÖYLEMEKTEN KAÇMAM''
Rüştü, hatasını söylemekten kaçmayan bir futbolcu olduğunu dile getirerek, ''Hatalıysam söylerim. Galatasaray maçında hatalı goller oldu. Ancak CSKA Moskova maçı için kendimi suçlayamam'' ifadesini kullandı.

Takım olarak kötü sonuçlar aldıklarını, ancak bu takımı yukarı çıkaracak olan yine kendileri olduğunu kaydeden Rüştü, ''Bizim hedeflerimiz var ve bunlara ulaşabileceğimize inanıyorum. Futbolcular olarak başkanımızla, teknik kadromuzla ve taraftarlarla birlikte başarıya ulaşabiliriz. Taraftarlarımız bize inansınlar, bize güvensinler. Desteklerini bizden esirgemesinler. Taraftarlarımız tepkisini gösterdi. Tamam biz şimdi bu maçtan ders alalım. Ancak taraftarlarımız bundan sonra bizi yeniden desteklemeye devam etsinler. Onların desteğine ihtiyacımız var. Aksi taktirde her şey kötüye gidebilir.'' diye konuştu.