Mustafa Denizli federasyona tepkili

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Woflsburg maçı öncesi Ankaragücü karşılaşmasının öne alınmamasına tepki gösterdi. Denizli, ''Beşiktaş'ın rakipleri ne zaman oynuyor baksınlar'' diye konuştu.

31.10.2009 - 23:52

Mustafa Denizli federasyona tepkili

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ankaragücü’nü 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından düzenlediği basın toplantısının büyük bölümünü Şampiyonlar Ligi'nde Wolfsburg ile oynayacakları maç öncesi Ankaragücü karşılaşmasının günü veya saatinin değiştirilmemesi konusuna ayırdı.

Denizli, ''Bu maçı cuma günü oynamak istedik. Çünkü, önümüzde gruptaki en ciddi rakibimizle oynayacağımız maç var. Federasyonumuzun ilgili birimlerinden bize yardımcı olmalarını istedik. Bu program yapılırken, Türkiye Kupası'nda oynanacak maçların sıralamasını bizi de düşünerek yapmaları gerekirdi. Ankaragücü ile oynanacak maçın, bizi ne denli zaman açısından enterese ettiğini herkes biliyor. Bu durum Beşiktaş için değil, Türkiye için mücadele eden herhangi bir takıma olabilirdi'' dedi.

Fenerbahçe ile oynadıkları Süper Kupa maçından önce kendisinin İspanya'dan telefonla arandığını hatırlatan Denizli, ''Bu maçı bir gün öne alabilir miyiz diye sordular. Niçin dedim, Fenerbahçe'nin ön eleme maçı için dediler. 1 gün değil, 2 gün de öne alabilirsiniz dedim. Ankaragücü maçı dün niye oynanmadı? Bugün gündüz niye oynanmadı? Beşiktaş'ın rakipleri ne zaman oynuyor baksınlar'' şeklinde konuştu.

''Biz Beşiktaş'a farklı bir şey yapın demedik'' ifadelerini kullanan Denizli, ''En azından şu an itibariyle çok büyük önem taşımayan Türkiye Kupası maçının ilk ayağı önümüzdeki Çarşamba oynanabilirdi. Milli maçlar için verilecek arada oynanabilirdi. Türkiye Kupası play-off maçlarının hepsi oynandı mı? Demek ki oynanmayabiliyor. En azından niye gündüz oynanmadı? Şu anki zaman, hasarı sarmak için yeterli değil. Bugün benim futbolcularım kaçta uyuyabilir. 3-4'ten önce uyumaları mümkün değil. Bu imkan vardı ve kullanılmadı'' dedi.

Denizli, Ankaragücü maçıyla ilgili yaptığı açıklamada ise, zorluk derecesi gittikçe yükselen günler yaşadıklarını belirterek, ''Kazanmak tabii ki çok güzel. Şartlar ne olursa olsun, daha rahat sağlıklı bir ortam sağlayacak pozisyonlardan yararlanamadık. İki gün sonra başka bir maçın olması, bu karşılaşmalardaki konsantrasyon eksikliğini ortadan kaldıramıyor. Zorlu bir geceydi. Önemli olan bu zorluklarda kazanmayı başarmak. Yavaş yavaş geliyoruz'' şeklinde konuştu.

SIVOK: İLK YARIDA İYİ OYNADIK
Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Tomas Sivok ise Ankaragücü karşısında özellikle ilk yarıda çok iyi oynadıklarını söyledi.

Sivok, farkı açacak pozisyonları yakaladıklarını, ancak bunları değerlendiremediklerini belirterek, ''İlk yarı veya ikinci yarıdaki fırsatlardan birini değerlendirsek rahatlayacaktık. Son anda birkaç pozisyon verip seyircimizi korkuttuk, ama galip geldiğimiz için mutluyuz'' dedi.

Wolfsburg maçının kendileri için çok zor geçeceğini anlatan Sivok, Ankaragücü maçının öne alınmaması ile ilgili tepki gösteren teknik direktörü Mustafa Denizli'ye katıldığını ifade ederek, ''Hocamız haklı. Bir gün daha erken oynasak iyi olurdu. Bir önceki maçın etkisinden kurtulmak için zaman önemli etken. Rakibimiz de bugün oynadı, ama bizden erken oynadı. Bugün en azından daha erken oynayabilirdik'' ifadesini kullandı.

KARAMAN: İKİNCİ YARIDA ÜSTÜNDÜK AMA OLMADI
Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman ise, Beşiktaş karşısında özellikle ikinci yarıda etkili oynadıklarını, ancak gol yollarında başarılı olamadıklarını söyledi.

Karaman, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, maçın ilk 15-20 dakikalık bölümünde iyi oynayamadıklarını ifade ederek, ''Uzaktan vurulan şut, oyuncumuzun kafasına çarpıp gol oldu. Şanssız bir gol yedik. Ancak ikinci yarıda oyunda üstün olan bizdik ama gol atmayı başaramadık. Beşiktaş'a salı günü Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağı maç için başarılar diliyorum'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...