Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Mustafa Denizli, sarı-kırmızılı ekibin UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid'le oynayacağı maçı takip etmek üzere İspanya'ya gitti. Antrenör Taffarel’in kendisini aradığını belirten Denizli, “Bana yanımızda ol dedi. Hiçbir müdahale olmadan maçı izleyeceğiz” dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan özel uçakla Madrid'e hareket eden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile Teknik Direktör Mustafa Denizli'ye, yönetim kurulu üyeleri Ali Yüce, Fatih İşbecer ve İsmail Sarıkaya da eşlik etti.

Havalimanı girişinde basın mensuplarına açıklama yapan Özbek, "İnşallah iyi bir neticeyle döneceğiz" dedi.

Özbek, Mustafa Denizli’nin yarın düzenlenecek törenle imza atacağını dile getirdi.

Mustafa Denizli, bugün takımın başında sahaya çıkacak olan antrenör Claudio Taffarel'in, kendisini aradığını ve yanlarında olmasını istediğini aktardı.

Normalde bugün de incelemelerine devam edeceğini aktaran Denizli, şunları söyledi:

"Dün akşam Taffarel bana, 'hocam sen bugünkü işleri yarın da halledersin, yanımızda ol' dedi. Yönetim kurulumuz da böyle bir hazırlığı yapınca, incelemeleri kısa kestik. Bugün aslında Florya'da olacaktım. Bir günde tamamlanacak işler de değil. Yarın kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şimdi gideceğiz, maçımızı izleyeceğiz, takımımızın yanında olacağız ama hiçbir müdahalem olmadan, tüm desteğim onlarla. Şu an takımla bir şeyler yapmam mümkün değil. Yetki sahibi değilim. Onların yanında olmak, Taffarel hocamızın söylediği gibi bir katkı sağlayacaksa, hiç düşünmeden orada bulunacağım."

Denizli, takım otelini ziyaret ederek vakitlerini almadan başarılar dileyeceğini ve maçı izlemeye geçeceğini dile getirdi.

Bugün takımın başında sahaya çıkmasını sağlayacak şekilde işlerin erken tamamlanmasının daha önceden sağlanıp sağlanamayacağı yönündeki soru üzerine tecrübeli teknik adam, "Olamazdı. Pazartesi günü anlaşıp, salı günü yola çıkacaksınız. Hiçbir çalışma yapmadan, bilgi sahibi olmadan ekstrem bir durum olur. Benim kafamda öyle bir şey olmazdı" yanıtını verdi.

Denizli ayrıca, daha önce birlikte çalıştığı İtalyan kondisyoner Stefano Morreno ile görüştüğünü de vurgulayarak, "Olumlu bir görüşme oldu ama diğer konular benimle ilgili değil. Ben sadece talep ederim. Yönetimle uyuştukları takdirde, ki uyuşamayacakları bir durum olmaz, muhtemelen birliktelik olur" değerlendirmesinde bulundu.