Mustafa Denizli'den transfer açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1-1 biten Kayserispor maçında puanı haketmediklerini söylerken, "Bugünkü koşullarda 1 puan bizim için çok kötü değil" dedi. Takımda oyun sırasında sık sık değişiklikler yaptığını dile getiren Denizli, "Oyunu bitirmek için yamalı bohçaya dönüyoruz" diye konuştu.

Ntvspor 27.12.2015 - 18:49

Mustafa Denizli'den transfer açıklaması

Mustafa Denizli, 1-1 biten Kayserispor maçını değerlendirirken, "Oyunun geneline baktığınız zaman özellikle ilk yarıda ortaya koyduğumuz futbolla puanı haketmedik. İkinci yarı bir kıpırdanmamız oldu. İçeride ve dışarıda kazanamadığımız her maç, bizim kaybımızdır. Ama bugünün koşullarında özellikle ikinci yarıdaki biraz kıpırdayış ve istekle oyunu 3 puanla da kapatabilirdik. Bugünkü koşullarda 1 puan çok kötü değil. Yamalı bohçaya dönüyoruz oyunu bitirmek için, sürekli oyuncuları farklı yerlerde deniyoruz. Bir puan kötünün iyisi. Ama içeride dışarıda kazanacak bir takım ortaya çıkaracağız. Bugün şartlar bizi zorladı. Özellikle ilk yarıda çok zorlandık. Kısa dönüş yaptık. Bir kaç pozisyonu kullanamadık. Ayakta kalmak fair play için doğru ama sonuna kadar zorlamak aleyhimize cerayan ediyor. Kayserispor oyuna bizden daha yakındı" dedi.

"Göreve geldiğiniz günden bu yana ilk yarıyı ne kadar az kayıpla tamamlarsak o kadar iyidir" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine deneyimli teknik adam, "Bir değişim yaşayacağız. En sağlıklı bir şekilde takımımızın durumunu da değerlendirerek bir değişim yaşayacağız. Yaş ortalaması yüksek bir takımız. Gelecek isimler hem gelecek yılları hem de takımı kurtaracak. Her düşündüğümüz bölge için bir kaç alternatifimiz var. Bunların bir kısmı medyaya yansıyor. Yansımayan tarafı daha fazla. Umuyorum ikinci yarı başlamadan bu işleri sonlandırırız. Hem bize katkı yapacak hem de Galatasaray'ın geleceğini kurtaracak bir kaç tane 20 yaş altı isimleri kadroya katacağız. Bu çalışmalar devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Devre arasını tatil gibi değerlendirmeyeceklerini vurgulayan Denizli, "Şu anda yanımızda olmayan Sneijder ve Burak var. Hamit'in zaten uzun süredir devam eden bir sakatlık süreci vardı. 2. yarıya başlarken, belki neyle karşılaşırız bilmiyorum; bir takım kendi içimizde de beklemediğimiz sonuçlarda olabilir. Çünkü çok sakatlık problemimiz var" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...