Mustafa Sarp rekabete hazır

Bursaspor’la sözleşmesinin sona ermesinden sonra Galatasaray ile anlaşan Mustafa Sarp, NTV Spor’a özel açıklamalarda bulundu. Sarp, sürekli beraber oynayan iki oyuncunun arasına girmenin zor olduğunu bildiğini ancak herkesin forma şansının eşit olduğunu söyledi.

Ntvspor 01.06.2009 - 12:44

Mustafa Sarp rekabete hazır

İSTANBUL - Galatasaray'ın yeni sezon için reklerine bağladığı 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Mustafa Sarp, NTV Spor'a konuştu. Galatasaray'da oynadığı bölgede çok önemli oyuncuların olduğuna dikkat çeken Sarp, amacının sarı-kırmızılı kulüpte kalıcı olmak olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı takımda kalıcı olmak ve milli formayı sürekli giymek amacında olan Mustafa Sarp, Galatasaray'da kendi bölgesinde yaşananacak olan rekabetin farkında.

Forma savaşında herkesin şansının eşit olduğunu ifade eden Mustafa Sarp, "Kurulu bir kadroya, sürekli birbirleriyle oynamaya alışkın olan iki tane oyuncunun arasına girmenin zorluğu mutlaka var. Ancak önce bir idmanlar başlasın, ne olacak ne bitecek göreceğiz. Herkesin şansı eşit. Kendimi şurada görüyorum, burada görüyorum tarzında şimdiden böyle bir açıklama yapmak yersiz ve terbiyesizce olur." dedi.

Arda Turan'ın tartışmasız en kaliteli Türk oyuncu olduğuna belirtten Mustafa Sarp sarı kırmzılıların Harry Kewell ve Milan Baros transferlerinden etkilendiğini söyledi.

Galatasaray’da en iyi oyunculardan bir tanesinin tartışmasız Arda Turan olduğunun altını çizen Sarp, "Galatasaray için bence inanılmaz önemli bir oyuncu, Türk futbolu için inanılmaz önemli bir oyuncu. Kimsenin en ufak bir şey söylemeye hakkı yok Arda ile ilgili. Bir Harry Kewell ve Milan Baros transferini duyduğum zaman tabiki yani etkilenmemek mümkün değil böyle oyuncuların Türkiye’ye gelmesi, Galatasaray gibi büyük bir camiaya gelmesi de çok önemli." diye konuştu.

Yeni sezon çalışmaları için sabırsızlanan orta saha oyuncusu kariyerinde Bülent Korkmaz'ın yerinin ayrı olduğunu vurguladı.

Bülent Korkmaz’ın çok büyük Galatasaraylı olduğunu da belirten Mustafa Sarp, "O biz Erciyes’te oynarken hedeflerinin, hayallerinin arasında bir gün Galatasaray teknik direktörü olmak, futbolcuyken yakaladığı başarıları tekrar Galatasaray camiasında teknik direktör olarak yakalamak zaten hedeflerinin arasında vardı. Bunu da bildiğim için tabiki inşallah uzun yıllar hizmet eder, bende bu hizmeti içerisinde olurken kendisiyle tekrar bir çalışma fırsatı daha yakalarım. Tabiki bunun takdiri bizlerin değil oradaki büyüklerin. Bu konuyla ilgili pek bir yorum yapmak mümkün değil. İnşallah onun için de hayırlısı olur, tekrar çalışmayı çok isterim Galatasaray forması altında." diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...