Mustafa Sarp, resmen Galatasaray'da

Galatasaray, Bursasporlu futbolcu Mustafa Sarp ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Haberler 09.06.2009 - 15:03

Mustafa Sarp, resmen Galatasaray'da

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü, Bursasporlu futbolcu Mustafa Sarp ile resmi sözleşme imzaladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda gerçekleştirilen ve Galatasaray Futbol Şube Sorumluları Haldun Üstünel ve Murat Yalçındağ ile sarı-kırmızılı kulübe bir dönem futbolcu ve teknik direktör olarak hizmet veren Bülent Eken'in de katıldığı imza töreninde, Mustafa kendisini 3 yıllığına sarı-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törenden önce bir konuşma yapan Haldun Üstünel, sarı-kırmızılı kulübe daha önce hizmet etmiş kişileri bundan sonra imza törenlerinde bulunduracaklarını ifade ederek, ''Galatasaray'ın geçmişine adları şerefle yazılmış, hizmeti geçmiş büyüklerimizi anmak, hatırlamak ve yeni nesillere aktarmak istiyoruz. Bu camianın onları unutmadığını göstermek için yeni bir uygulama başlatıyoruz. Bundan sonraki imza törenlerimizde geçmişte Galatasaray tarihine adını yazdırmış bir futbolcu ağabeyimizi yanımızda bulundurmak istiyoruz'' diye konuştu.

Üstünel, renklerine kattıkları Mustafa Sarp'ı uzun bir dönem izlediklerini anlatarak, ''Futbolcu yapısı olsun, karakteri olsun aramızda her zaman görmek istediğimiz bir kardeşimiz. Şu anda yanımızda olmasından son derece mutluluk duyuyoruz. Umarım sarı-kırmızılı arma altında uzun yıllar başarıyla mücadele eder'' dedi.

MUSTAFA: İNŞALLAH BU CAMİAYA LAYIK OLURUM
İmza töreninde heyecanlı olduğu gözlenen Mustafa Sarp, sarı-kırlızılı takıma transfer olduğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Transferinde emeği geçenlere teşekkür eden Mustafa, ''Başta sayın başkanımız Adnan Polat olmak üzere yöneticilerimiz ve mutlaka transferimde pay sahibi olduğunu düşündüğüm Bülent Korkmaz hocama çok teşekkür ediyorum. Galatasaray camiası çok büyük. Böyle büyük bir camiaya gelmek her futbolcuya nasip olmaz. Öncellikle bunun gururunu yaşıyorum. Bana ve camiamıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum. İnşallah bu formaya, bu camia ve taraftara layık bir futbolcu olurum. Hedeflerim bunlar'' ifadelerini kullandı.

Törende basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Mustafa, hangi takımı tuttuğuna yönelik bir soruyu, ''Bizler profesyonel futbolcu olmamaza rağmen, küçükken hayalini kurduğumuz bir takımın taraftarıydık. Hayalimizde ve hedefimizde hep o tuttuğumuz takımda oynamak vardı. Geçenlerde bu konuda bir açıklamada bulundum. Bu tür açıklamalar üst üste geldiği için insanlar pek samimi bulmuyor. Ben de söylemekten kaçındım ama hasta bir Galatasaraylı olan Mehmet Sarp'ın oğluyum. Haliyle bu takımı tutmam doğal. Ama ben profesyonel bir futbolcuyum. Buraya gelmemde Galatasaray formasına, renklerine olan düşkünlüğümün bir etkisi mutlaka var ama tek başına bir seçenek mi derseniz, değil. Çünkü samimi olmak lazım. Beni başka takımlar da istedi ama seçimimi, tuttuğum camiadan yana kullandım. Çok da mutluyum.'' diye konuştu.

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Frank Rijkaard'ın çok önemli bir isim olduğunu kaydeden Mustafa, ''Hocamız da camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Camiamıza yakışan bir isim. Böyle büyük bir camiaya gelen her isim büyük olduğu için aslında bu pek abartılacak bir durum değil. Böyle önemli bir teknik direktörle çalışacağımız için şanslı olduğumuzu düşünüyorum'' diye konuştu.

Bu arada imza töreninde bulunan Bülent Eken ise 12 yıl futbolculuk yaptığı Galatasaray'a daha sonra teknik direktörlük dahil bir çok alanda hizmet verdiğini belirterek, Galatasaray Kulübü'nün eski oyuncularına vefalı davrandığını ifade etti.

Mustafa, imza töreninden sonra sarı-kırmızılı takımda giyeceği 16 numaralı forma ile basın mensuplarına poz verdi.

Sayfa Yükleniyor...